	<title>ARG180301020 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Argodiode 180-3AC 3 batteries 180A</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/argodiode-180-3ac-3-batteries-180a/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:32:52 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Diodowy izolator Argo 180-3AC 180A umożliwia równoległe zasilanie trzech akumulatorów z jednego źródła DC. Stabilne napięcie, wysoka niezawodność – idealny do fotowoltaiki, systemów morskich i kamperów.]]></description>
<p><strong>Niski spadek napięcia</strong> to jedno z najważniejszych osiągnięć tego modelu, uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnych diod Schottky’ego. Dzięki temu izolator minimalizuje straty energii i zapewnia wyższą efektywność całego systemu zasilania. Przy niskich prądach spadek wynosi zaledwie około 0,3 V, co znacząco poprawia ogólną wydajność układu. Dodatkowo, izolator jest wyposażony w <strong>diody kompensacyjne</strong>, które mogą być użyte do lekkiego zwiększenia napięcia na wyjściu alternatora, co kompensuje minimalne straty napięcia generowane przez diody w urządzeniu.</p>
<h3>Specyfikacja</h3>
<ul>
<li><strong>Model:</strong> Argodiode 180-3AC 3 batteries 180A</li>
<li><strong>Maksymalny prąd ładowania:</strong> 180 A</li>
<li><strong>Maksymalny prąd alternatora:</strong> 180 A</li>
<li><strong>Liczba obsługiwanych baterii:</strong> 3</li>
<li><strong>Alternator Energize Input:</strong> Nie</li>
<li><strong>Połączenie:</strong> Śruby M8</li>
<li><strong>Połączenie diody kompensacyjnej:</strong> 6,3 mm Faston</li>
<li><strong>Waga:</strong> 1,5 kg</li>
<li><strong>Wymiary:</strong> 60 mm (wys.) x 120 mm (szer.) x 200 mm (gł.)</li>