	<title>BAM010700000R &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Battery Monitor BMV-700</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/battery-monitor-bmv-700/</link>
					<comments>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/battery-monitor-bmv-700/#respond</comments>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:31:59 +0000</pubDate>
										<content:encoded><![CDATA[<h3>Monitor Akumulatora BMV 700 &#8211; 12/24/48V &#8211; 500A</h3>
<p>Monitor akumulatora Victron Energy BMV 700 to zaawansowane narzędzie do precyzyjnego monitorowania stanu naładowania akumulatorów w systemach 12V, 24V oraz 48V. Dzięki zastosowaniu mikroprocesora, urządzenie umożliwia dokładne śledzenie zarówno napięcia, jak i prądu ładowania oraz rozładowania, co pozwala na optymalne zarządzanie energią. Zaawansowany algorytm oparty na formule Peukerta dokładnie wylicza pozostałą pojemność akumulatora, uwzględniając czynniki takie jak prąd rozładowania, temperatura oraz wiek baterii.</p>
<p>BMV 700 potrafi monitorować prądy o maksymalnym natężeniu 500A, co sprawia, że idealnie sprawdza się w systemach o wysokim obciążeniu. Na czytelnym wyświetlaczu urządzenie wyświetla kluczowe informacje dotyczące napięcia, prądu, zużytych amperogodzin oraz szacowanego czasu do pełnego rozładowania. Oprócz tego, urządzenie mierzy zużycie mocy w watach, co pomaga w jeszcze bardziej precyzyjnym zarządzaniu energią.</p>
<h3>Specyfikacja:</h3>
<ul>
<li><strong>Parametry / Model</strong>: Monitor Victron Energy BMV-700</li>
<li><strong>Zakres napięcia zasilania</strong>: 6.5 &#8211; 70 VDC</li>
<li><strong>Pobór prądu, światło tylne wyłączone</strong>: &lt; 4mA</li>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego, akumulator pomocniczy</strong>: n. a.</li>
<li><strong>Pojemność akumulatora (Ah)</strong>: 1 &#8211; 9999 Ah</li>
<li><strong>Zakres temperatury roboczej</strong>: -40°C do +50°C</li>
<li><strong>Mierzy napięcie drugiej baterii lub temperaturę lub punkt środkowy</strong>: Nie</li>
<li><strong>Zakres pomiaru temperatury</strong>: -20°C do +50°C</li>
<li><strong>VE. Direct port komunikacyjny</strong>: Tak</li>
<li><strong>Przekaźnik</strong>: 60V / 1A normalnie otwarty (funkcja może być odwrócona)</li>
<li><strong>Rezolucja i dokładność (z bocznikiem 500 A)</strong>:</li>
<li><strong>Aktualne:</strong> ± 0.01 A</li>
<li><strong>Napięcie:</strong> ± 0.01 V</li>
<li><strong>Amperogodziny:</strong> ± 0.1 Ah</li>
<li><strong>Stan naładowania (0 &#8211; 100%):</strong> ± 0.1%</li>
<li><strong>Time to go:</strong> ± 1 min</li>
<li><strong>Temperatura (0 &#8211; 50°C)</strong>: n. a.</li>
<li><strong>Dokładność pomiaru prądu</strong>: ± 0.4%</li>
<li><strong>Dokładność pomiaru napięcia</strong>: ± 0.3%</li>
<li><strong>Instalacja</strong>: Montaż podtynkowy</li>
<li><strong>Front</strong>: 63 mm średnicy</li>
<li><strong>Ramka przednia</strong>: 69 x 69 mm</li>
<li><strong>Śruby łączące boczniki</strong>: M10</li>
<li><strong>Średnica i głębokość korpusu</strong>: 52 mm i 31 mm</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP55 (nie jest przeznaczony do użytku zewnętrznego)</li>
<li><strong>Bezpieczeństwo</strong>: EN 60335-1</li>
<li><strong>Emisja / Odporność</strong>: EN 55014-1 / EN 55014-2</li>
<li><strong>Automotive</strong>: ECE R10-4 / EN 50498</li>
<li><strong>Bocznik (w zestawie)</strong>: 500A / 50mV</li>