	<title>BAT512120620 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>LiFePO4 Battery 12,8V/200Ah NG</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/lifepo4-battery-128v-200ah-ng/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:23:18 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Victron Energy Lithium NG (Next Generation) to zaawansowany akumulator LiFePO4 z klasa ochrony IP65 o nominalnym napięciu 12,8 V. Dzięki możliwości łączenia szeregowego, równoległego oraz szeregowo-równoległego, umożliwia budowę elastycznych systemów o napięciach 12 V, 24 V lub 48 V. Maksymalnie można połączyć 50 baterii, co pozwala na uzyskanie pojemności magazynowania energii do 192 kWh. Wymagają zastosowania zaawansowanego systemu zarządzania baterią Lynx Smart BMS NG.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>LiFePO4 Battery 12,8V/200Ah NG od Victron Energy to zaawansowany akumulator LiFePO4, który oferuje dużą elastyczność w budowie systemów magazynowania energii. Jego nominalne napięcie to 12,8 V, a dzięki możliwości łączenia akumulatorów w konfiguracjach szeregowych, równoległych i mieszanych, pozwala na uzyskanie pojemności magazynowania energii do 192 kWh w różnych systemach napięciowych (12 V, 24 V, 48 V).</p>
<h3>Wbudowany BMS oraz kompaktowa konstrukcja</h3>
<p>BMS oferuje dodatkowe funkcje ochrony, takie jak generowanie alarmów przy spadku napięcia ogniwa poniżej 3,0 V oraz odłączenie obciążenia, gdy napięcie spadnie poniżej 2,8 V. Akumulatory LiFePO4 charakteryzują się szybkim czasem ładowania i rozładowania, co pozwala na podłączenie dużych paneli słonecznych lub odbiorników bez ryzyka uszkodzenia akumulatora.</p>
<h3>Specyfikacja</h3>
<ol>
<li><strong>Napięcie nominalne </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">12,8 V</span></li>
<li><strong>Utrata pojemności</strong>
<ul>
<li>Na 100 cykli, przy 25°C, 100% głębokości rozładowania: &lt; 1%</li>
</ul>
</li>
<li><strong>Utrata energii</strong>
</li>
<li><strong>Żywotność cyklu (wydajność ≥ 80% nominalnej)</strong>
<li>80% DoD: 2500 cykli</li>
<li>70% DoD: 3000 cykli</li>
<li>50% DoD: 5000 cykli</li>
</ol>
<h3>Rozładowanie</h3>
<li><strong>Maksymalny ciągły prąd rozładowania (wskaźnik C) </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">200 A (1C)</span></li>
<li><strong>Maksymalny impulsowy prąd rozładowania 10s (wskaźnik C) </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">400 A (2C)</span></li>
<li><strong>Napięcie końca rozładowania </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">11,2 V</span></li>
<li><strong>Opór wewnętrzny </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">1 mΩ</span></li>
<h3>Ładowanie</h3>
<li><strong>Napięcie ładowania </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">Między 14 V / 28 V / 56 V a 14,4 V / 28,8 V / 56,8 V</span></li>
<li><strong>Napięcie pływakowe </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">13,5 V / 27 V / 54 V</span></li>
<li><strong>Maksymalny prąd ładowania (wskaźnik C) </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">200 A (1C)</span></li>
<li><strong>Maksymalny impulsowy prąd ładowania 10s (wskaźnik C) </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">400 A (2C)</span></li>
<h3>Ogólne</h3>
<li><strong>BMS-es</strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">Lynx Smart BMS NG 500 A / 1000 A (szyny M10) &#8211; do zakupu oddzielnie</span></li>
<li><strong>Bluetooth </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">w BMS</span></li>
<h3>Warunki pracy</h3>
<li><strong>Temperatura pracy</strong>
<li>Rozładowanie: -20°C do +50°C</li>
<li>Ładowanie: +5°C do +50°C</li>
<li><strong>Klasa ochrony </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">IP65</span></li>
<h3>Montaż</h3>
<h3>Inne</h3>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.) </strong><span style="color: #737373;font-size: 1rem">235 x 341 x 160 mm</span></li>