	<title>BBA000100100 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Battery Balancer Victron Energy</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/battery-balancer-victron-energy/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:19:10 +0000</pubDate>
<p>Urządzenie <strong>automatycznie włącza się</strong>, gdy napięcie w systemie <strong>24V</strong> osiągnie wartość <strong>27V</strong>, zapewniając natychmiastową korektę i wyrównanie napięcia między połączonymi akumulatorami. W przypadku większych instalacji, jak te w systemach <strong>48V</strong>, można zastosować do trzech Battery Balancerów, co umożliwia skuteczne zarządzanie stanem naładowania w bardziej złożonych bankach akumulatorów.</p>
<p><strong>Battery Balancer</strong> to urządzenie <strong>łatwe w instalacji</strong>, niewymagające zaawansowanej wiedzy technicznej. Jego zastosowanie może przedłużyć żywotność akumulatorów nawet o <strong>30%</strong> w porównaniu z systemami bez wyrównania napięcia, co czyni go niezbędnym elementem każdej instalacji akumulatorowej. Wyrównywacz obciąża akumulator o wyższym napięciu prądem <strong>0,7A</strong> do momentu, aż napięcia między akumulatorami zostaną wyrównane.</p>
<h3>Specyfikacja techniczna:</h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Battery Balancer</li>
<li><strong>Zakres napięć na wejściu</strong>: Do 18 V na akumulator, ogółem 36 V</li>
<li><strong>Poziom włączający urządzenie</strong>: 27,3 V +/- 1%</li>
<li><strong>Poziom wyłączający urządzenie</strong>: 26,6 V +/- 1%</li>
<li><strong>Pobór prądu w stanie wyłączenia</strong>: 0,7 mA</li>
<li><strong>Odchylenie punktu środkowego uruchamiające wyrównywanie</strong>: 50 mV</li>
<li><strong>Maksymalne natężenie prądu wyrównywania</strong>: 0,7 A (przy odchyleniu &gt; 100 mV)</li>
<li><strong>Poziom uruchamiający alarm</strong>: 200 mV</li>
<li><strong>Opóźnienie ponownego podłączenia obciążenia</strong>: 30 sekund</li>
<li><strong>Poziom resetujący alarm</strong>: 140 mV</li>
<li><strong>Przekaźnik alarmu</strong>: 60 V / 1 A (normalnie otwarty)</li>
<li><strong>Reset przekaźnika alarmu</strong>: Dwa zaciski do przyłączenia przycisku</li>
<li><strong>Ochrona przed nadmierną temperaturą</strong>: Tak</li>
<li><strong>Temperatura robocza</strong>: Od -30 do +50°C</li>
<li><strong>Wilgotność (bez skraplania)</strong>: 95%</li>
<li><strong>Kolor</strong>: Niebieski (RAL 5012)</li>
<li><strong>Zaciski podłączeniowe</strong>: Zaciski śrubowe 6 mm² / AWG10</li>
<li><strong>Klasa ochrony</strong>: IP22</li>
<li><strong>Masa</strong>: 0,4 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 100 x 113 x 47 mm</li>