	<title>BPC240842002 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Blue Smart IP22 Charger 24/8 (1)</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/blue-smart-ip22-charger-24-8-1/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:20:56 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Ładowarka Blue Smart IP22 24V 8A z Bluetooth i wielostopniowym algorytmem ładowania. Umożliwia pełną kontrolę przez aplikację Victron Connect. Idealna do kamperów, łodzi oraz instalacji fotowoltaicznych off-grid.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Ładowarka <strong>Blue Smart IP22 24V/8A</strong> od Victron Energy to nowoczesne urządzenie zaprojektowane z myślą o efektywnym ładowaniu akumulatorów 24V. Dzięki technologii Bluetooth, użytkownicy mogą zarządzać procesem ładowania zdalnie, przy użyciu aplikacji <strong>Victron Connect</strong>, co zapewnia wygodną kontrolę nad urządzeniem.</p>
<h3>Wysoka efektywność energetyczna</h3>
<p>Ładowarka osiąga imponującą sprawność na poziomie 94%, co skutkuje znacznym ograniczeniem strat ciepła podczas pracy. Po zakończeniu ładowania, urządzenie zużywa zaledwie 0,5 W energii, co czyni ją wyjątkowo oszczędną i efektywną pod kątem długoterminowego użytkowania.</p>
<h3>Zaawansowana technologia ładowania</h3>
<h3>Ochrona i bezpieczeństwo</h3>
<h3>Solidna konstrukcja</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna:</h3>
<ul>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego:</strong> 180 – 265 VAC</li>
<li><strong>Prąd ładowania (tryb normalny):</strong> 8 A</li>
<li><strong>Prąd ładowania (tryb NIGHT/LOW):</strong> 4 A</li>
<li><strong>Wydajność:</strong> 94%</li>
<li><strong>Pobór mocy bez obciążenia:</strong> 0.5 W</li>
<li><strong>Częstotliwość:</strong> 45 – 65 Hz</li>
<li><strong>Liczba wyjść:</strong> 1</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;absorption&#8221;:</strong>
<ul>
<li>Normal: 28,8 V</li>
<li>High: 29,4 V</li>
<li>Li-ion: 28,4 V</li>
</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;float&#8221;:</strong>
<li>Normal: 27,6 V</li>
<li>High: 27,6 V</li>
<li>Li-ion: 27,0 V</li>
</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;storage&#8221;:</strong>
<li>Normal: 26,4 V</li>
<li>High: 26,4 V</li>
<li>Li-ion: 27,0 V</li>
<li><strong>Algorytm ładowania:</strong> 6-stopniowa adaptacja</li>
<li><strong>Może być używana jako zasilacz:</strong> Tak</li>
<li><strong>Ochrona:</strong>
<li>Odwrotna polaryzacja baterii (bezpiecznik)</li>
<li>Zwarcie na wyjściu</li>
<li>Nadmierna temperatura</li>
<li><strong>Zakres temperatury roboczej:</strong> -40 do +60°C (pełna moc znamionowa do 40°C)</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji):</strong> Maks. 98%</li>
<li><strong>Materiał i kolor:</strong> Aluminium (niebieski RAL 5012)</li>
<li><strong>Podłączenie akumulatora:</strong> Zaciski śrubowe 16 mm² / AWG6</li>
<li><strong>Przyłącze 230 VAC:</strong> Kabel o długości 1,5 metra z wtyczką CEE 7/7, BS 1363 (UK) lub AS/NZS 3112 (AU/NZ)</li>
<li><strong>Kategoria ochrony:</strong> IP22</li>
<li><strong>Waga:</strong> 1,3 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.):</strong> 235 x 108 x 65 mm</li>
<p>Ładowarka <strong>Blue Smart IP22 24V/8A</strong> to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy oczekują wysokiej wydajności, bezpiecznej pracy oraz zdalnej kontroli ładowania akumulatorów.</p>