	<title>CEP121621000 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>EasySolar 12/1600/70-16 MPPT 100/50</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/easysolar-12-1600-70-16-mppt-100-50/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:32:20 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Zintegrowany system Victron EasySolar 12V łączy regulator MPPT 100/50, falownik i ładowarkę w jednej obudowie. Idealny do kamperów, łodzi i instalacji PV. Łatwy montaż, minimalna liczba przewodów i niezawodna praca.]]></description>
<h3>Zintegrowane rozwiązanie do zarządzania energią</h3>
<p>Urządzenie łączy w sobie mocny inwerter o mocy 1600 VA, ładowarkę sieciową o prądzie 70 A oraz kontroler ładowania MPPT o maksymalnym prądzie wyjściowym 50 A. Taka konstrukcja zapewnia niezawodne zasilanie, umożliwiając jednoczesne wykorzystanie energii słonecznej, sieciowej oraz z akumulatorów. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla systemów wyspowych, jak i hybrydowych, które często działają w warunkach zmiennej dostępności zasilania.</p>
<h3>Optymalizacja ładowania z paneli słonecznych</h3>
<h3>Łatwa instalacja i integracja</h3>
<h3>Wszechstronność dla różnych zastosowań</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna:</h3>
<p><strong>Przełącznik samoczynnego załączania rezerwy</strong></p>
<ul>
<li>16 A</li>
</ul>
<p><strong>Falownik</strong></p>
<li>Zakres napięcia wejściowego: 9,5–17 V</li>
<li>Wyjście AC 0 do dużych obciążeń: 16 A</li>
<li>Wyjście AC 1, 2, 3: 230 V AC ± 2%, 50 Hz ± 0,1%</li>
<li>Ciągła moc wyjściowa przy 25°C: 1600 VA / 1300 W</li>
<li>Ciągła moc wyjściowa przy 40°C: 1200 W</li>
<li>Moc szczytowa: 3000 W</li>
<li>Sprawność maksymalna: 92%</li>
<li>Moc przy obciążeniu zerowym: 8 W</li>
<li>Moc przy obciążeniu zerowym w trybie wyszukiwania: 2 W</li>
<h3>Ładowarka</h3>
<p><strong>Wejście AC</strong></p>
<li>Zakres napięcia wejściowego: 187–265 V AC</li>
<li>Częstotliwość wejściowa: 45–65 Hz</li>
<li>Współczynnik mocy: 1</li>
<p><strong>Napięcie ładowania</strong></p>
<li>Faza „absorption”: 14,4 V</li>
<li>Faza „float”: 13,8 V</li>
<li>Tryb „storage”: 13,2 V</li>
<p><strong>Prąd ładowania</strong></p>
<li>Akumulator domowy: 70 A</li>
<li>Akumulator rozruchowy: 4 A</li>
<p><strong>Inne</strong></p>
<li>Czujnik temperatury akumulatora: Tak</li>
<li>Przekaźnik programowalny: Tak</li>
<li>Zabezpieczenia: a-g</li>
<h3>Sterownik ładowania do układów zasilanych energią słoneczną</h3>
<p><strong>Model</strong></p>
<li>MPPT 100/50</li>
<p><strong>Maksymalne wartości</strong></p>
<li>Natężenie prądu wyjściowego: 50 A</li>
<li>Moc ogniw fotowoltaicznych: 700 W</li>
<li>Napięcie jałowe ogniw fotowoltaicznych: 100 V</li>
<li>Sprawność maksymalna: 98%</li>
<p><strong>Parametry pracy</strong></p>
<li>Zużycie prądu przez urządzenie: 10 mA</li>
<li>Napięcie ładowania w fazie „absorption”: 14,4 V</li>
<li>Napięcie ładowania w fazie „float”: 13,8 V</li>
<li>Algorytm ładowania: Wieloetapowy, adaptacyjny</li>
<li>Kompensacja temperatury: -16 mV/°C</li>
<li>Zabezpieczenia: a-g</li>
<li>Zakres temperatur roboczych: -20 do +50°C (chłodzenie wentylatorem)</li>
<li>Wilgotność (bez kondensacji): maks. 95%</li>
<h3>Obudowa</h3>
<li>Materiał: Aluminium</li>
<li>Kolor: Niebieski (RAL 5012)</li>
<li>Klasa ochrony: IP 21</li>
<h3>Połączenia</h3>
<li>Akumulator: Przewody akumulatora o dł. 1,5 m</li>
<li>Ogniwa fotowoltaiczne: Trzy zestawy złączy MC4 (PV-ST01) PV</li>
<li>Zasilanie 230 V AC: Złącze G-ST18i</li>
<h3>Wymiary i masa</h3>
<li>Masa: 15 kg</li>
<li>Wymiary (wys. x szer. x gł.): 745 x 214 x 110 mm</li>