	<title>CMP122120000 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>MultiPlus C 12/1200 50-16</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/multiplus-c-12-1200-50-16/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:22:53 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Zintegrowana przetwornica napięcia z ładowarką akumulatorów GEL, AGM oraz LiFePO4. Funkcja UPS, łączenia mocy energii sieciowej i z akumulatora, możliwość limitowania mocy ładowarki. Obudowa metalowa typu Compact o mniejszych rozmiarach. Napięcie 12V. Moc 1200Va ładowarka 50A.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p><strong>Victron Energy MultiPlus C 12/1200/50-16</strong> to zaawansowany system zintegrowany, który łączy w sobie funkcje przetwornicy i ładowarki, oferując wszechstronne rozwiązania zasilania dla baterii <strong>GEL</strong>, <strong>AGM</strong>, jak i nowoczesnych <strong>LiFePO4</strong>. Dzięki kompaktowej obudowie metalowej oraz napięciu operacyjnemu 12V, urządzenie to doskonale sprawdza się w instalacjach, gdzie ograniczona przestrzeń i niezawodność są kluczowe. <strong>Moc 1200VA</strong> oraz <strong>ładowarka 50A</strong> pozwalają na efektywne zarządzanie energią zarówno w zastosowaniach mobilnych, jak i stacjonarnych. MultiPlus C integruje funkcje <strong>UPS</strong> oraz możliwość łączenia mocy sieciowej z zasilaniem z akumulatora, co gwarantuje ciągłość działania nawet w przypadku awarii zasilania.</p>
<h3>Główne funkcje i zalety MultiPlus C</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna<strong><br />
</strong></h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: MultiPlus 12V C 12/1200/50-16</li>
<li><strong>PowerControl / PowerAssist</strong>: Tak</li>
<li><strong>Przełącznik transferowy</strong>: 16 A</li>
</ul>
<p><strong>Inwerter</strong></p>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego (V DC)</strong>: 9,5 – 17 V</li>
<li><strong>Napięcie wyjściowe</strong>: 230VAC ± 2%</li>
<li><strong>Częstotliwość</strong>: 50Hz ± 0,1%</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C</strong>: 1200 VA</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C</strong>: 1000 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 40°C</strong>: 900 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 65°C</strong>: 600 W</li>
<li><strong>Moc szczytowa</strong>: 2400 W</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność</strong>: 93%</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu</strong>: 8 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie AES</strong>: 5 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie wyszukiwania</strong>: 2 W</li>
<p><strong>Ładowarka</strong></p>
<li><strong>Wejście AC</strong>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong>: 187-265 VAC</li>
<li><strong>Częstotliwość wejściowa</strong>: 45 &#8211; 65 Hz</li>
<li><strong>Współczynnik mocy</strong>: 1</li>
</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;absorpcja&#8221;</strong>: 14,4 V</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;float&#8221;</strong>: 13,8 V</li>
<li><strong>Tryb magazynowania</strong>: 13,2 V</li>
<li><strong>Maks. prąd ładowania akumulatora</strong>: 50 A</li>
<li><strong>Ładowanie akumulatora rozruchowego</strong>: 4 A</li>
<li><strong>Czujnik temperatury akumulatora</strong>: Tak</li>
<p><strong>Ogólne</strong></p>
<li><strong>Wyjście pomocnicze</strong>: n. a.</li>
<li><strong>Przekaźnik programowalny</strong>: Tak</li>
<li><strong>Ochrona</strong>: a – g</li>
<li><strong>Port kom. ogólnego przeznaczenia</strong>: n. a.</li>
<li><strong>Zdalne włączanie/wyłączanie</strong>: Tak</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji)</strong>: maksymalnie 95%</li>
<p><strong>Inne</strong></p>
<li><strong>Materiał i kolor</strong>: Aluminium, niebieski RAL 5012</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP 21</li>
<li><strong>Podłączenie akumulatora</strong>: Kable akumulatora o długości 1,5 metra</li>
<li><strong>Przyłącze 230 V AC</strong>: Złącze G-ST18i</li>
<li><strong>Waga</strong>: 10 kg</li>
<li><strong>Wymiary</strong>: 375 x 214 x 110 mm</li>