	<title>CYR010120011R &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Cyrix-ct 12/24V-120A intelligent combiner</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/cyrix-ct-12-24v-120a-intelligent-combiner/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:32:02 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Stycznik Cyrix-ct 12/24V 120A Victron Energy z mikroprocesorem automatycznie łączy akumulatory równolegle przy ładowaniu i odłącza je przy rozładowaniu. Inteligentne rozwiązanie do kamperów, łodzi i systemów fotowoltaicznych.]]></description>
<p>Separator <strong>Cyrix-ct 12/24V-120A</strong> wyróżnia się inteligentnym monitorowaniem trendów napięcia, co pozwala na precyzyjne działanie, dostosowując czas podłączeń i rozłączeń w oparciu o aktualne napięcie baterii. Urządzenie to działa w automatycznym trybie, rozpoznając czy system pracuje w zakresie 12V czy 24V, co eliminuje konieczność ręcznego ustawiania tych parametrów. W sytuacjach awaryjnych separator może być uruchamiany ręcznie za pomocą przycisku, co jest niezwykle przydatne, gdy bateria rozruchowa jest rozładowana lub uszkodzona.</p>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Cyrix-ct 12/24-120</li>
<li><strong>Wskazanie stanu przy użyciu diod LED</strong>: Nie</li>
<li><strong>Ciągłe natężenie prądu</strong>: 120 A</li>
<li><strong>Znamionowe natężenie prądu przy rozruchu (5 s)</strong>: 180 A</li>
<li><strong>Napięcie łączeniowe</strong>: Od 13 V do 13,8 V oraz od 26 V do 27,6 V (z inteligentnym wykrywaniem trendu)</li>
<li><strong>Napięcie odłączenia</strong>: Od 11 V do 12,8 V oraz od 22 V do 25,7 V (z inteligentnym wykrywaniem trendu)</li>
<li><strong>Pobór prądu w stanie otwarcia</strong>: &lt;4 mA</li>
<li><strong>Pobór prądu w stanie zamknięcia</strong>: 12 V: 220 mA / 24 V: 120 mA</li>
<li><strong>Wspomaganie rozruchu</strong>: Tak (urządzenie pozostaje włączone przez 30 sekund)</li>
<li><strong>Dołączony przewód sterujący (długość 1 m)</strong>: Nie</li>
<li><strong>Klasa ochrony</strong>: IP54</li>
<li><strong>Waga</strong>: 0,11 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 46 x 46 x 80 mm</li>