	<title>CYR010230412 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Cyrix-Li-ct 12/24V-230A combiner</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/cyrix-li-ct-12-24v-230a-combiner/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:32:07 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Izolator Cyrix-Li-ct 230A obsługuje akumulatory LiFePO4, AGM i GEL. Automatycznie rozłącza obciążenia przy niskim napięciu. Sterowany przez BMS. Niezawodny element ochrony systemów PV, kamperów i instalacji off-grid.]]></description>
<p>Urządzenie działa na zasadzie automatycznego łączenia i rozłączania akumulatorów kwasowo-ołowiowych oraz akumulatorów <strong>LiFePO4</strong>, zapewniając ich współpracę w systemach 12V i 24V. Stycznik ten załącza się, gdy wykryje napięcie 13,4V (lub 26,8V w przypadku 24V) na jednym z zacisków, co oznacza, że akumulator jest gotowy do połączenia. <strong>Cyrix-Li-ct</strong> rozłącza się natychmiast w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych, takich jak przepięcie lub przegrzanie ogniwa. Ponadto, urządzenie oferuje funkcję wspomagania rozruchu, która aktywuje przekaźnik na 30 sekund za pomocą krótkiego impulsu.</p>
<p><strong>Cyrix-Li-ct 12/24-230A</strong> nie wymaga stosowania kabla odwrotnego połączenia, co czyni jego instalację prostszą i bardziej intuicyjną. <strong>Victron Energy</strong> zadbało o to, by użytkownik mógł polegać na urządzeniu w każdych warunkach, wyposażając je w ochronę klasy <strong>IP54</strong>, co zapewnia odporność na pył i wilgoć. Urządzenie jest też niezwykle lekkie – waży jedynie 0,27 kg, a jego kompaktowe wymiary 65x100x50 mm sprawiają, że zmieści się w każdej przestrzeni instalacyjnej.</p>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Cyrix-Li-ct 12/24-230</li>
<li><strong>Prąd ciągły i zdolność wyłączania przy 12 V lub 24 V</strong>: 230 A</li>
<li><strong>Zdolność rozerwania przy 48 V</strong>: n.a.</li>
<li><strong>Sygnalizacja stanu za pomocą diod LED</strong>: Tak</li>
<li><strong>Kabel sterujący</strong>: W zestawie (długość 1 metra)</li>
<li><strong>Napięcie połączenia</strong>:
<ul>
<li>12 V: 13,4 V &lt; V &lt; 13,7 V: 120 s, 13,7 V &lt; V &lt; 13,9 V: 30 s, V &gt; 13,9 V: 4 s</li>
<li>24 V: 26,8 V &lt; V &lt; 27,4 V: 120 s, 27,4 V &lt; V &lt; 27,8 V: 30 s, V &gt; 27,8 V: 4 s</li>
</li>
<li><strong>Napięcie rozłączenia</strong>:
<li>12 V: 13,3 V &lt; V &lt; 13,2 V: 10 s, V &lt; 13,2 V: natychmiast</li>
<li>24 V: 26,6 V &lt; V &lt; 26,4 V: 10 s, V &lt; 26,4 V: natychmiast</li>
</li>
<li><strong>Pobór prądu w stanie otwartym</strong>: &lt;4 mA</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP54</li>
<li><strong>Waga</strong>: 0,27 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 65 x 100 x 50 mm</li>