	<title>CYR010230430 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Cyrix-Li-Charge 12/24V-230A</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/cyrix-li-charge-12-24v-230a/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:32:06 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Cyrix-Li-Charge 230A to mikroprocesorowy rozłącznik ładowarek akumulatorów LiFePO4. Sterowany przez BMS, zapewnia bezpieczne ładowanie i ochronę baterii. Idealny do instalacji PV, off-grid i mobilnych magazynów energii.]]></description>
<p>Stycznik działa w sposób całkowicie automatyczny, co znacznie ułatwia obsługę całego systemu. Kiedy napięcie na akumulatorze osiąga poziom 13,0V (lub odpowiednio 26,0V dla akumulatorów 24V), Cyrix połączy ładowarkę po krótkim opóźnieniu. Dzięki temu minimalizowane są ryzyko przeciążenia i nieprawidłowego działania. <strong>Kluczową cechą urządzenia jest natychmiastowe odłączenie</strong> ładowarki w przypadku wykrycia przepięcia na ogniwie lub zbyt wysokiej temperatury, co zapobiega potencjalnym uszkodzeniom.</p>
<h3>Najważniejsze funkcje</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Cyrix-Li-charge 12/24-230</li>
<li><strong>Prąd ciągły i zdolność wyłączania przy 12 V lub 24 V</strong>: 230 A</li>
<li><strong>Sygnalizacja stanu za pomocą diod LED</strong>: Tak</li>
<li><strong>Kabel sterujący</strong>: W zestawie (długość 1 metra)</li>
<li><strong>Napięcie połączenia</strong>: 13,0 V / 26,0 V</li>
<li><strong>Napięcie rozłączenia</strong>: 11.5V &lt; V &lt; 11.0V: 10 sekund / V &lt; 10.5V: natychmiast</li>
<li><strong>Pobór prądu w stanie otwartym</strong>: &lt;4 mA</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP54</li>
<li><strong>Waga</strong>: 0,27 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 65 x 100 x 50 mm</li>