	<title>CYR020120430 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Cyrix-Li-Charge 24/48V-120A</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/cyrix-li-charge-24-48v-120a/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:32:09 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Cyrix-Li-Charge 120A to mikroprocesorowy rozłącznik ładowarek akumulatorów LiFePO4. Sterowany przez Ve.Bus BMS, zapewnia ochronę baterii w instalacjach fotowoltaicznych i off-grid. Idealny do kamperów i magazynów energii.]]></description>
<p>Urządzenie współpracuje z systemami <strong>Ve.Bus BMS</strong> oraz <strong>smallBMS</strong>, które nadzorują jego działanie i umożliwiają precyzyjne sterowanie procesem ładowania. Dzięki zewnętrznemu BMS, Cyrix-Li-Charge odłącza się, kiedy napięcie osiąga odpowiednie wartości, takie jak 13,0 V lub więcej, gwarantując optymalne warunki pracy akumulatora. Co więcej, jeśli napięcie na wyjściu ładowarki wzrośnie natychmiast po jej odłączeniu, Cyrix ponownie połączy urządzenie z akumulatorem z opóźnieniem 3 sekund, co pozwala na kontrolowane ładowanie w każdych warunkach.</p>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Cyrix-Li-Charge 24/48-120</li>
<li><strong>Prąd ciągły i zdolność wyłączania przy napięciu 12V lub 24V</strong>: 120 A</li>
<li><strong>Zdolność rozłączania przy 48V</strong>: 40 A</li>
<li><strong>Napięcie połączenia</strong>: 13,0 V / 26,0 V / 52,0 V</li>
<li><strong>Napięcie rozłączenia</strong>: 11.5V &lt; V &lt; 11.0V: 10s; V &lt; 10.5V: natychmiast</li>
<li><strong>Pobór prądu w stanie otwartym</strong>: &lt; 4 mA</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP54</li>
<li><strong>Waga</strong>: 0,11 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 46 x 46 x 80 mm</li>