	<title>ORI122424110 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Orion-Tr 12/24-10A (240W)</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/orion-tr-12-24-10a-240w/</link>
					<comments>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/orion-tr-12-24-10a-240w/#respond</comments>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Mon, 20 Oct 2025 00:18:21 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Victron Orion-Tr 12/24-10A 240W to kompaktowy i izolowany konwerter DC/DC. Zapewnia bezpieczną konwersję napięcia 12 V na 24 V. Wyjątkowo niezawodny, sprawdzi się w pojazdach, łodziach oraz systemach fotowoltaicznych off-grid.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Konwerter <strong>Orion-Tr DC-DC 12/24-10A 240W</strong> marki <strong>Victron Energy</strong> to zaawansowane urządzenie przeznaczone do konwersji napięcia stałego z poziomu 12V na 24V. Wyjątkowe cechy techniczne oraz solidna konstrukcja sprawiają, że jest to produkt doskonały zarówno dla wymagających użytkowników, jak i profesjonalnych instalacji. Dzięki przetwornicy możliwe jest zasilanie delikatnych urządzeń elektronicznych w sytuacjach, gdzie stabilne napięcie jest kluczowe. Jego wyjątkowość polega na wysokiej efektywności energetycznej, dzięki której straty energii są minimalizowane. W efekcie urządzenie zapewnia niezawodne działanie nawet w ekstremalnych warunkach, co czyni je idealnym wyborem do zastosowań w systemach fotowoltaicznych, kamperach, jachtach oraz innych pojazdach i instalacjach.</p>
<h3>Wszechstronne zastosowanie w różnych systemach</h3>
<p>Konwerter <strong>Orion-Tr</strong> może znaleźć zastosowanie w szerokiej gamie systemów, od instalacji fotowoltaicznych, poprzez systemy zasilania w kamperach i jachtach, aż po systemy przemysłowe. Dzięki możliwości równoległego łączenia urządzeń można z łatwością zwiększyć wydajność prądową systemu, dostosowując go do indywidualnych potrzeb. Stabilne napięcie wyjściowe (24.2V) sprawia, że konwerter doskonale nadaje się do zasilania urządzeń wymagających stałego i stabilnego napięcia. Co więcej, dzięki bardzo niskim stratom energetycznym (sprawność na poziomie 88%), urządzenie jest niezwykle energooszczędne. Pobór prądu w trybie bez obciążenia jest minimalny, co czyni konwerter jeszcze bardziej efektywnym, zwłaszcza w systemach, gdzie liczy się każdy procent efektywności.</p>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Orion TR DC-DC 12/24-10A 240W</li>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong>: 8-17 V</li>
<li><strong>Wyłączenie pod napięciem</strong>: 7 V</li>
<li><strong>Ponowny rozruch pod napięciem</strong>: 7,5 V</li>
<li><strong>Nominalne napięcie wyjściowe</strong>: 24.2 V</li>
<li><strong>Zakres regulacji napięcia wyjściowego</strong>: 20-30 V</li>
<li><strong>Tolerancja napięcia wyjściowego</strong>: +/- 0.2 V</li>
<li><strong>Szum wyjściowy</strong>: 2mV rms</li>
<li><strong>Prąd wyjściowy przy nominalnym napięciu wyjściowym i 40 °C</strong>: 10 A</li>
<li><strong>Maksymalny prąd wyjściowy (10 s) przy nominalnym napięciu wyjściowym</strong>: 15 A</li>
<li><strong>Zwarciowy prąd wyjściowy</strong>: 25 A</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25 °C</strong>: 280 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 40 °C</strong>: 240 W</li>
<li><strong>Sprawność</strong>: 88 %</li>
<li><strong>Prąd wejściowy bez obciążenia</strong>: &lt; 100 mA</li>
<li><strong>Pobór prądu po wyłączeniu przez port zdalny</strong>: &lt; 200uA</li>
<li><strong>Izolacja galwaniczna</strong>: 200 V DC (między wejściem, wyjściem i obudową)</li>
<li><strong>Wilgotność maksymalna</strong>: 95% bez kondensacji</li>
<li><strong>Podłączenie DC</strong>: Zaciski śrubowe</li>
<li><strong>Waga</strong>: 1,3 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x dł.)</strong>: 130 x 186 x 70 mm</li>