	<title>ORI122436120 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Orion-Tr Smart 12/24-15A Isolated DC-DC charger</title>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 28 Oct 2025 18:17:20 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Victron Orion-Tr Smart 12/24-15A obsługuje ładowanie akumulatorów 24V z instalacji 12V. Ogranicza prąd do 15A, zapewniając bezpieczeństwo akumulatora hotelowego. Niezawodny wybór do kamperów, łodzi i PV.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Orion-Tr Smart 12/24-15A Isolated DC-DC Charger marki Victron Energy to nowoczesne urządzenie, które zapewnia ładowanie akumulatora hotelowego bezpośrednio z akumulatora w komorze silnika. Z wbudowanym ogranicznikiem prądu do 15A, skutecznie chroni akumulator hotelowy przed przeciążeniem i zbyt szybkim ładowaniem, co przekłada się na jego dłuższą żywotność.</p>
<h3>Wydajne ładowanie w systemach dwubateryjnych</h3>
<h3>Łączność Bluetooth i zdalne zarządzanie</h3>
<h3>Zaawansowana ochrona akumulatora</h3>
<h3>Automatyczne zarządzanie pracą silnika</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna:</h3>
<ul>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong>: 10-17 V</li>
<li><strong>Wyłączenie przy podnapięciu</strong>: 7 V</li>
<li><strong>Restart przy podnapięciu</strong>: 7,5 V</li>
<li><strong>Nominalne napięcie wyjściowe</strong>: 24,2 V</li>
<li><strong>Zakres regulacji napięcia wyjścia</strong>: 20 – 30 V</li>
<li><strong>Tolerancja napięcia wyjściowego</strong>: +/- 0.2 V</li>
<li><strong>Szum wyjściowy</strong>: 2 mV rms</li>
<li><strong>Ciągły prąd wyjściowy przy nominalnym napięciu wyjścia (40°C)</strong>: 15 A</li>
<li><strong>Maksymalny prąd wyjściowy (10 s) przy nominalnym napięciu wyjściowym minus 20%</strong>: 25 A</li>
<li><strong>Prąd wyjściowy zwarcia</strong>: 40 A</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C</strong>: 430 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 40°C</strong>: 360 W</li>
<li><strong>Sprawność</strong>: 88%</li>
<li><strong>Prąd wejściowy bez obciążenia</strong>: &lt; 100 mA</li>
<li><strong>Pobór prądu w trybie czuwania</strong>: &lt; 1 mA</li>
<li><strong>Izolacja galwaniczna</strong>: 200 V prądu stałego między wejściem, wyjściem a obudową</li>
<li><strong>Wilgotność</strong>: maks. 95% bez kondensacji</li>
<li><strong>Złącze prądu stałego (DC)</strong>: Zaciski przykręcane</li>
<li><strong>Maksymalny przekrój przewodu</strong>: 16 mm² (AWG6)</li>
<li><strong>Waga</strong>: 1,6 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 130 x 186 x 70 mm</li>