	<title>ORI481238120 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Orion-Tr Smart 48/12-30A Isolated DC-DC charger</title>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:53:38 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Ładowarka Victron Orion-Tr Smart 48/12-30A to izolowany konwerter DC-DC, który umożliwia bezpieczne i wydajne ładowanie akumulatorów 12 V z instalacji 48 V. Wyposażona w łączność Bluetooth do zdalnej konfiguracji i monitorowania, sprawdzi się w systemach off-grid, instalacjach fotowoltaicznych, a także w kamperach, łodziach i pojazdach specjalnych.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<section>
<header>
<h3><strong>Ładowarka Orion-Tr DC-DC Smart 48/12-30A</strong></h3>
</header>
<figure></figure>
sterować (zdalny włącznik/wyłącznik) oraz korzystać z mechanizmu wykrywania pracy silnika.</p>
</section>
<section>
<h2></h2>
<h3><strong>Główne cechy:</strong></h3>
<article>
<h3></h3>
<ul>
<li><strong>Wysoka wydajność</strong></li>
</ul>
dwubateryjnych w pojazdach i na łodziach.</p>
<p>&nbsp;</p>
</article>
<li><strong>Moduł Bluetooth</strong></li>
i wykrywanie pracy silnika.</p>
<p>&nbsp;</p>
<li><strong>Ochrona akumulatora</strong></li>
wydłużając jego żywotność.</p>
<li><strong>Ochrona przed wysoką temperaturą</strong></li>
<li><strong>Zasada działania systemu</strong></li>
<p>Wbudowane czujniki umożliwiają współpracę z nowoczesnymi alternatorami (np. Euro 5/Euro 6).<br />
<section aria-label="Specyfikacja">
<h2></h2>
<h3><strong>Specyfikacja techniczna:</strong></h3>
<p><!-- Parametry / Model --></p>
<div>
<div></div>
</div>
<p><!-- Parametry elektryczne --></p>
<h4><strong>Parametry elektryczne</strong></h4>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong> 32–70 V</li>
<li><strong>Wyłączenie przy podnapięciu</strong> 28 V</li>
<li><strong>Restart przy podnapięciu</strong> 30 V</li>
<li><strong>Nominalne napięcie wyjściowe</strong> 12,2 V</li>
<li><strong>Zakres regulacji napięcia wyjścia</strong> 10–15 V</li>
<li><strong>Tolerancja napięcia wyjściowego</strong> ± 0,2 V</li>
<li><strong>Szum wyjściowy</strong> 2 mV rms</li>
<li><strong>Ciągły prąd wyjściowy (40°C)</strong> 30 A</li>
<li><strong>Maksymalny prąd wyjściowy</strong> 40 A</li>
<li><strong>Prąd wyjściowy zwarcia</strong> 60 A</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C</strong> 430 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 40°C</strong> 360 W</li>
<li><strong>Sprawność</strong> 89%</li>
<li><strong>Prąd wejściowy bez obciążenia</strong> &lt; 80 mA</li>
<li><strong>Pobór prądu w trybie czuwania</strong> &lt; 1 mA</li>
<li><strong>Może służyć jako źródło zasilania</strong> Tak</li>
<li><strong>Izolacja galwaniczna</strong> 200 V między wejściem a wyjściem</li>
<p><!-- Warunki pracy --></p>
<h4><strong>Warunki pracy</strong></h4>
<li><strong>Zakres temperatur pracy</strong> -20 do +55°C (obniżenie o 3%/°C powyżej 40°C)</li>
<li><strong>Wilgotność Maks.</strong> 95% bez kondensacji</li>
<p><!-- Złącza i mechanika --></p>
<h4><strong>Złącza i mechanika</strong></h4>
<li><strong>Złącze prądu stałego (DC)</strong> zaciski przykręcane, maks. 16 mm²</li>
<li><strong>Waga</strong> 1,6 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. × szer. × gł.)</strong> 130 × 186 × 70 mm</li>