	<title>PCH024025001 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Phoenix Charger 24/25(2+1) 120/240V</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/phoenix-charger-24-2521-120-240v/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:21:46 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Ładowarka Phoenix 24V/25A wyposażona w sterowany mikroprocesorem system adaptacyjnego zarządzania stanem akumulatorów, z możliwością konfiguracji do różnych typów akumulatorów. Funkcja adaptacyjna automatycznie dobiera proces ładowania w zależności od sposobu użytkowania akumulatora.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Ładowarka <strong>Phoenix Charger 24V/25A (2+1)</strong> marki <strong>Victron Energy</strong> to wyjątkowo inteligentne urządzenie stworzone do zarządzania ładowaniem akumulatorów. Dzięki wbudowanemu <strong>mikroprocesorowi</strong> oraz adaptacyjnemu algorytmowi ładowania, urządzenie dostosowuje proces ładowania do sposobu użytkowania akumulatora, co znacząco zwiększa jego żywotność. System ten nie tylko chroni baterie przed przeładowaniem, ale również dostosowuje czas absorpcji w zależności od głębokości rozładowania akumulatora. <strong>Phoenix Charger</strong> oferuje dwa wyjścia o pełnym natężeniu oraz jedno o natężeniu 4 A, co pozwala na jednoczesne ładowanie dwóch głównych akumulatorów i jednego rozruchowego.</p>
<h3>Niezawodne funkcje ochrony i automatyczny tryb składowania</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model:</strong> Phoenix Charger 24V/25A (2+1) 120-240V</li>
<li><strong>Zakres napięcia na wejściu (V AC):</strong> 90 – 265</li>
<li><strong>Napięcie wejścia (V DC):</strong> 90 – 400</li>
<li><strong>Częstotliwość (Hz):</strong> 45 – 65 Hz</li>
<li><strong>Współczynnik mocy:</strong> 1</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8211; absorpcja (V DC):</strong> 28,8</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8211; float (V DC):</strong> 27,6</li>
<li><strong>Tryb magazynowania (V DC):</strong> 26,4</li>
<li><strong>Prąd ładowania baterii głównej (A):</strong> 25</li>
<li><strong>Prąd ładowania baterii startowej (A):</strong> 4</li>
<li><strong>Charakterystyka ładowania:</strong> Adaptywne 4-stopniowe</li>
<li><strong>Pojemność baterii (Ah):</strong> 100-400</li>
<li><strong>Czujnik temperatury:</strong> Tak</li>
<li><strong>Zastosowanie jako źródło zasilania:</strong> Tak</li>
<li><strong>Wymuszone chłodzenie:</strong> Tak</li>
<li><strong>Ochrona:</strong> a, b, c, d (odwrotna polaryzacja, zwarcie, przegrzanie)</li>
<li><strong>Zakres temperatur pracy:</strong> -20 do 60°C</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji):</strong> Maks. 95%</li>
<li><strong>Materiał i kolor:</strong> Aluminium (niebieski RAL 5012)</li>
<li><strong>Przyłącza baterii:</strong> M6</li>
<li><strong>Przyłącza AC:</strong> Zacisk śrubowy 4 mm² (AWG 6)</li>
<li><strong>Kategoria ochrony:</strong> IP 21</li>
<li><strong>Waga:</strong> 3,8 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x głęb.):</strong> 350 x 200 x 108 mm</li>