	<title>PIN121251100 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Phoenix 12/250 VE.Direct IEC</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/phoenix-12-250-ve-direct-iec/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:23:02 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Przetwornica Victron Energy. Zasilana napięciem 12V generuje prąd zmienny 230V o mocy 200W. Przeznaczona do zasilania małych odbiorników sieciowych. Inwertery Victron Energy cechuje najwyższa jakość wykonania oraz sprawność działania.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Przetwornica <strong>Victron Energy Phoenix 12/250 VE.Direct IEC</strong> to produkt o wysokiej precyzji, dedykowany użytkownikom poszukującym efektywnego i stabilnego źródła energii w mobilnych zastosowaniach. Zasilana prądem stałym 12V, urządzenie generuje prąd zmienny o napięciu 230V, dostarczając moc ciągłą do 200W. Z takimi parametrami sprawdzi się doskonale w kamperach, na łodziach, a także w systemach fotowoltaicznych, gdzie zapewnia niezawodne działanie w każdych warunkach. <strong>Victron Energy Phoenix</strong> został zaprojektowany z myślą o użytkownikach ceniących jakość i wydajność, co przekłada się na oszczędność energii oraz stabilność zasilania urządzeń elektronicznych.</p>
<h3>Energooszczędność i wszechstronne zastosowanie</h3>
<h3>Zaawansowana kontrola i konfiguracja</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Phoenix 12/250 IEC</li>
<li><strong>Moc ciągła przy 25°C</strong>: 250 VA</li>
<li><strong>Moc ciągła przy 25°C / 40°C</strong>: 200 W / 175 W</li>
<li><strong>Moc szczytowa</strong>: 400 W</li>
<li><strong>Wyjściowe napięcie AC / częstotliwość (regulowane)</strong>: 230VAC lub 120VAC +/- 3%, 50Hz lub 60Hz +/- 0,1%</li>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong>: 9,2 &#8211; 17 V</li>
<li><strong>Wyłączanie przy niskim napięciu DC (regulowane)</strong>: 9,3 V</li>
<li><strong>Restart i alarm niskiego poziomu DC (regulowany)</strong>: 10,9 V</li>
<li><strong>Detektor naładowania baterii (regulowany)</strong>: 14,0 V</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność</strong>: 87%</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu</strong>: 4,2 W</li>
<li><strong>Domyślna moc przy zerowym obciążeniu w trybie ECO</strong>: 0,8 W (domyślny odstęp między próbami: 2,5 s, regulowany)</li>
<li><strong>Ustawienie mocy w trybie ECO stop i start</strong>: Regulowane</li>
<li><strong>Ochrona</strong>: a &#8211; f</li>
<li><strong>Zmniejszenie mocy</strong>: O 1,25% na każdy °C powyżej 40°C</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji)</strong>: Maks. 95%</li>
<li><strong>Podłączenie akumulatora</strong>: Zaciski śrubowe</li>
<li><strong>Maksymalny przekrój przewodu</strong>: 10mm² / AWG8</li>
<li><strong>Standardowe gniazda AC</strong>: IEC-320 (męska wtyczka w zestawie)</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP 21</li>
<li><strong>Waga</strong>: 2,4 kg</li>
<li><strong>Wymiary</strong>: 86 x 165 x 260 mm</li>