	<title>PIN121251200 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Phoenix 12/250 VE.Direct Schuko*</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/phoenix-12-250-ve-direct-schuko__trashed/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 28 Oct 2025 18:17:52 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Kompaktowa przetwornica Victron Phoenix 12/250 VE.Direct Schuko zamienia napięcie 12V DC na 230V AC o mocy 200W. Idealna do zasilania małych urządzeń w systemach fotowoltaicznych, kamperach i instalacjach off-grid. Wysoka sprawność i niezawodnoś]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Przetwornica <strong>Phoenix 12/250 VE.Direct Schuko</strong> to kompaktowe i wydajne urządzenie, które przekształca prąd stały 12V na prąd zmienny 230V, umożliwiając zasilanie urządzeń o mocy do <strong>200 W</strong>. To idealne rozwiązanie do zasilania małych odbiorników, które wymagają stabilnego i czystego prądu. Przetwornice marki <strong>Victron Energy</strong> są znane z niezawodności, trwałości oraz wysokiej wydajności, co sprawia, że świetnie sprawdzają się zarówno w kamperach, na łodziach, jak i w systemach fotowoltaicznych.</p>
<h3><strong>Najważniejsze cechy Phoenix 12/250 VE.Direct Schuko</strong></h3>
<h4><strong>Wysoka wydajność energetyczna</strong></h4>
<h4><strong>Wszechstronność zastosowania</strong></h4>
<h4><strong>Tryb ECO – inteligentne oszczędzanie energii</strong></h4>
<h4><strong>Pełna kontrola i zdalne sterowanie</strong></h4>
<h4><strong>Napięcie sinusoidalne</strong></h4>
<h3><strong>Specyfikacja techniczna Phoenix 12/250 VE.Direct Schuko</strong></h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Phoenix 12/250</li>
<li><strong>Moc ciągła przy 25°C</strong>: 250 VA</li>
<li><strong>Moc ciągła przy 25°C / 40°C</strong>: 200 / 175 W</li>
<li><strong>Moc szczytowa</strong>: 400 W</li>
</ul>
<h4><strong>Wyjściowe napięcie AC / częstotliwość (regulowane)</strong></h4>
<li><strong>Napięcie</strong>: 230VAC lub 120VAC ± 3%</li>
<li><strong>Częstotliwość</strong>: 50Hz lub 60Hz ± 0,1%</li>
<h4><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong></h4>
<li><strong>Napięcie</strong>: 9,2 &#8211; 17 V</li>
<h4><strong>Ochrona przy niskim napięciu DC</strong></h4>
<li><strong>Wyłączanie przy niskim napięciu DC (regulowane)</strong>: 9,3 V</li>
<li><strong>Restart i alarm niskiego poziomu DC (regulowany)</strong>: 10,9 V</li>
<li><strong>Detektor naładowania baterii (regulowany)</strong>: 14,0 V</li>
<h4><strong>Wydajność</strong></h4>
<li><strong>Maksymalna wydajność</strong>: 87%</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu</strong>: 4,2 W</li>
<li><strong>Domyślna moc przy zerowym obciążeniu w trybie ECO</strong>: 0,8 W
<li>(domyślny odstęp między próbami: 2,5 s, regulowany)</li>
</li>
<li><strong>Ustawienie mocy w trybie ECO (stop i start)</strong>: Regulowane</li>
<h4><strong>Ochrona</strong></h4>
<li>Typy ochrony: a &#8211; f</li>
<h4><strong>Zakres temperatury pracy</strong></h4>
<li><strong>Temperatura</strong>: -40 do +65°C (chłodzenie wspomagane wentylatorem)</li>
<li><strong>Zmniejszenie mocy</strong>: o 1,25% na każdy °C powyżej 40°C</li>
<h4><strong>Wilgotność</strong></h4>
<li><strong>Wilgotność</strong>: Maks. 95% (bez kondensacji)</li>
<h4><strong>Inne</strong></h4>
<li><strong>Podłączenie akumulatora</strong>: Zaciski śrubowe</li>
<li><strong>Maksymalny przekrój przewodu</strong>: 10 mm² / AWG8</li>
<h4><strong>Standardowe gniazda AC</strong></h4>
<li><strong>230V</strong>: Schuko (CEE 7/4), IEC-320 (męska wtyczka w zestawie)</li>
<li><strong>120V</strong>: Nema 5-15R, GFCI</li>
<h4><strong>Kategoria ochrony</strong></h4>
<li><strong>IP21</strong></li>
<h4><strong>Waga i wymiary</strong></h4>
<li><strong>Waga</strong>: 2,4 kg</li>
<li><strong>Wymiary</strong>: 86 x 165 x 260 mm</li>