	<title>PIN481251200 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Phoenix 48/250 VE.Direct Schuko*</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/phoenix-48-250-ve-direct-schuko__trashed/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 28 Oct 2025 18:17:43 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Inverter Phoenix 48/250 230V VE.Direct SCHUKO nowoczesny przetwornik napięcia dla stacjonarnych instalacji fotowoltaicznych.]]></description>
<h3>Wysoka sprawność i efektywność</h3>
<h3>Wszechstronność i niezawodność w różnych zastosowaniach</h3>
<h3>Innowacyjny tryb ECO</h3>
<p>Zastosowanie <strong>trybu ECO</strong> pozwala na automatyczne przełączanie przetwornicy w tryb uśpienia przy niskim obciążeniu, co znacząco zmniejsza zużycie energii. Przy zerowym obciążeniu urządzenie zużywa jedynie <strong>2,5W</strong>, co pozwala na wydłużenie czasu pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Funkcja ta nie tylko oszczędza energię, ale również przyczynia się do ochrony środowiska.</p>
<h3>Pełna kontrola i zdalne sterowanie</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Phoenix 48/250</li>
<li><strong>Moc ciągła przy 25°C</strong>: 250 VA</li>
<li><strong>Moc ciągła przy 25°C / 40°C</strong>: 200 W / 175 W</li>
<li><strong>Moc szczytowa</strong>: 400 W</li>
<li><strong>Wyjściowe napięcie AC / częstotliwość (regulowane)</strong>: 230VAC lub 120VAC +/- 3%, 50Hz lub 60Hz +/- 0,1%</li>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong>: 36,8 &#8211; 62,0 V</li>
<li><strong>Wyłączanie przy niskim napięciu DC (regulowane)</strong>: 37,2 V</li>
<li><strong>Restart i alarm niskiego poziomu DC (regulowany)</strong>: 43,6 V</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność</strong>: 88%</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu</strong>: 7,9 W</li>
<li><strong>Domyślna moc przy zerowym obciążeniu w trybie ECO</strong>: 2,5 W (domyślny odstęp między próbami: 2,5 s, regulowany)</li>
<li><strong>Ustawienie mocy w trybie ECO stop i start</strong>: Regulowane</li>
<li><strong>Ochrona</strong>: a &#8211; f</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji)</strong>: Maks. 95%</li>
<li><strong>Podłączenie akumulatora</strong>: Zaciski śrubowe</li>
<li><strong>Maksymalny przekrój przewodu</strong>: 10 mm² / AWG8</li>
<li><strong>Standardowe gniazda AC</strong>:
<ul>
<li>230V: Schuko (CEE 7/4), IEC-320 (męska wtyczka w zestawie)</li>
<li>UK (BS 1363)</li>
<li>AU/NZ (AS/NZS 3112)</li>
<li>120V: Nema 5-15R, GFCI</li>
</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP 21</li>
<li><strong>Waga</strong>: 2,4 kg</li>
<li><strong>Wymiary</strong>: 86 x 165 x 260 mm</li>