	<title>PMP122300001 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>MultiPlus 12/3000 120-16</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/multiplus-12-3000-120-16/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 28 Oct 2025 18:16:32 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Victron MultiPlus 12V 3000VA 120A – mocna przetwornica z ładowarką AGM, GEL i LiFePO4. Wyposażona w transfer switch 16A i zaawansowane funkcje UPS. Sprawdzi się w kamperze, domu i instalacjach off-grid.]]></description>
<p><strong>Bezpieczeństwo i komfort w każdym miejscu</strong><br />
<p><strong>Optymalizacja zasilania fotowoltaiką</strong><br />
<h3><strong>Kluczowe cechy:</strong></h3>
<ul>
</ul>
<h3><strong>Specyfikacja</strong></h3>
<li><strong>Parametry / Model:</strong> MultiPlus 12V 12/3000/120-16</li>
<li><strong>PowerControl:</strong> Tak</li>
<li><strong>PowerAssist:</strong> Tak</li>
<li><strong>Przełącznik transferowy (A):</strong> 16 lub 50</li>
<p><strong>Inwerter:</strong></p>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego (V DC):</strong> 9,5 – 17 V</li>
<li><strong>Napięcie wyjściowe:</strong> 230VAC ± 2%</li>
<li><strong>Częstotliwość:</strong> 50Hz ± 0,1%</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25ºC / 77°F (VA):</strong> 3000 VA</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25ºC / 77°F (W):</strong> 2400 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 40ºC / 104°F (W):</strong> 2200 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 65ºC / 150°F (W):</strong> 1700 W</li>
<li><strong>Moc szczytowa (W):</strong> 6000 W</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność (%):</strong> 93%</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu (W):</strong> 20 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie AES (W):</strong> 15 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie wyszukiwania (W):</strong> 8 W</li>
<p><strong>Ładowarka:</strong></p>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego (AC):</strong> 95-140 VAC</li>
<li><strong>Częstotliwość wejściowa:</strong> 45-65Hz</li>
<li><strong>Współczynnik mocy:</strong> 1</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;absorpcja&#8221; (V DC):</strong> 14,4 V</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;float&#8221; (V DC):</strong> 13,8 V</li>
<li><strong>Tryb magazynowania (V DC):</strong> 13,2 V</li>
<li><strong>Prąd ładowania akumulatora domowego (A):</strong> 120 A</li>
<li><strong>Prąd ładowania akumulatora rozruchowego (A):</strong> 4 A</li>
<li><strong>Czujnik temperatury akumulatora:</strong> Tak</li>
<p><strong>Ogólne:</strong></p>
<li><strong>Wyjście pomocnicze:</strong> Tak (16A)</li>
<li><strong>Przekaźnik programowalny:</strong> Tak</li>
<li><strong>Ochrona:</strong> a-g</li>
<li><strong>Port kom. ogólnego przeznaczenia:</strong> Tak</li>
<li><strong>Zdalne włączanie i wyłączanie:</strong> Tak</li>
<p><strong>Wspólne cechy charakterystyczne:</strong></p>
<li><strong>Zakres temperatur pracy:</strong> -40 do +65°C (chłodzenie wspomagane wentylatorem)</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji):</strong> maks. 95%</li>
<p><strong>Inne:</strong></p>
<li><strong>Kategoria ochrony:</strong> IP 21</li>
<li><strong>Podłączenie akumulatora:</strong> Cztery śruby M8 (2 połączenia plus i 2 minus)</li>
<li><strong>Przyłącze 230 V AC:</strong> Zaciski śrubowe 13 mm² (6 AWG)</li>
<li><strong>Waga (kg):</strong> 18 kg</li>
<li><strong>Wymiary (mm):</strong> 362 x 258 x 218 mm</li>