	<title>PMP242306000 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>MultiPlus-II 24/3000 70-32 GX</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/multiplus-ii-24-3000-70-32-gx__trashed/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 28 Oct 2025 18:16:50 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Przetwornica Victron Energy MultiPlus-II GX 24V 3000VA z ładowarką 70A. Idealna do domowych magazynów energii i systemów PV. Łączy inwerter sinusoidalny, ładowarkę oraz przełącznik awaryjny w jednym urządzeniu. Doskonała do akumulatorów LiFePO4.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Model <strong>MultiPlus-II GX 24V 3000VA 70A-32A</strong> firmy Victron Energy to zaawansowane technologicznie urządzenie, które łączy w sobie funkcje inwertera sinusoidalnego oraz ładowarki akumulatorów. To urządzenie idealnie sprawdzi się zarówno w systemach domowych, jak i przemysłowych, oferując niezawodne zasilanie, a także integrację z systemami magazynowania energii ESS. Z jego pomocą można łatwo zarządzać nadwyżkami energii, np. z instalacji fotowoltaicznych, zapewniając efektywne wykorzystanie zasobów.</p>
<h3><strong>Kluczowe cechy MultiPlus-II GX</strong></h3>
<ol>
</ol>
<h3><strong>Specyfikacja</strong></h3>
<ul>
<li><strong>PowerControl / PowerAssist</strong>: Tak</li>
<li><strong>Przełącznik transferowy</strong>: 32 A</li>
<li><strong>Maksymalny prąd wejściowy AC</strong>: 32 A</li>
<li><strong>Wyjście pomocnicze</strong>: Tak (32A)</li>
</ul>
<h3>Inwerter</h3>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego (V DC)</strong>: 19 – 33 V</li>
<li><strong>Napięcie wyjściowe</strong>: 230VAC ± 2%</li>
<li><strong>Częstotliwość</strong>: 50Hz ± 0,1%</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C</strong>: 3000 VA</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C</strong>: 2400 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 40°C</strong>: 1700 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 65°C</strong>: 3000 VA</li>
<li><strong>Maksymalna pozorna moc zasilania</strong>: 5000 VA</li>
<li><strong>Moc szczytowa</strong>: 5500 W</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność</strong>: 94%</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu</strong>: 13 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie AES</strong>: 9 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie wyszukiwania</strong>: 3 W</li>
<h3>Ładowarka</h3>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong>: 187-265 VAC</li>
<li><strong>Częstotliwość wejściowa</strong>: 45 &#8211; 65 Hz</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;absorpcja&#8221;</strong>: 28,8 V</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;float&#8221;</strong>: 27,6 V</li>
<li><strong>Tryb magazynowania</strong>: 26,4 V</li>
<li><strong>Maksymalny prąd ładowania akumulatora</strong>: 70 A</li>
<li><strong>Czujnik temperatury akumulatora</strong>: Tak</li>
<h3>Ogólne</h3>
<li><strong>Interfejsy</strong>: BMS-Can, USB, Ethernet, VE.Direct, Wi-Fi</li>
<li><strong>Zewnętrzny czujnik prądu zmiennego (opcjonalnie)</strong>: 50A</li>
<li><strong>Przekaźnik programowalny</strong>: Tak</li>
<li><strong>Ochrona</strong>: a – g</li>
<li><strong>Port kom. ogólnego przeznaczenia</strong>: Tak, 2x</li>
<li><strong>Zdalne włączanie/wyłączanie</strong>: Tak</li>
<h3>Cechy charakterystyczne</h3>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji)</strong>: Maks. 95%</li>
<h3>Inne</h3>
<li><strong>Materiał i kolor</strong>: Stal, niebieski RAL 5012</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP22</li>
<li><strong>Podłączenie akumulatora</strong>: Cztery śruby M8</li>
<li><strong>Przyłącze 230 V AC</strong>: Zaciski śrubowe 13 mm² (6 AWG)</li>
<li><strong>Waga</strong>: 20 kg</li>
<li><strong>Wymiary</strong>: 506 x 275 x 147 mm</li>
<p><strong>MultiPlus-II GX 24V 3000/70-32</strong> to wszechstronne urządzenie łączące funkcje inwertera i ładowarki, idealne do zarządzania energią w domowych i przemysłowych instalacjach. Z wbudowanym systemem zarządzania GX i możliwością zdalnej kontroli przez Wi-Fi, oferuje zaawansowane funkcje monitorowania i sterowania. Dzięki PowerControl i PowerAssist, urządzenie efektywnie optymalizuje zasilanie, zapobiegając przeciążeniom i zapewniając niezawodne działanie nawet w najbardziej wymagających warunkach.</p>