	<title>PMP482507010 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>EasySolar-II 48/5000/70-50 MPPT 250/100 GX</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/easysolar-ii-48-5000-70-50-mppt-250-100-gx/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:32:27 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Zaawansowany system EasySolar-II GX 48V z przetwornicą 5000VA, ładowarką 70A i regulatorem MPPT 250/100. Obsługuje panele do 5800W. Kompleksowe rozwiązanie do instalacji hybrydowych PV, zdalne monitorowanie i wysoka niezawodność.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>EasySolar-II GX 48/5000/70-50 to zaawansowane rozwiązanie hybrydowe, które integruje ładowarkę solarną, inwerter oraz ładowarkę sieciową w jednym urządzeniu. Dzięki temu system jest w stanie ładować akumulatory zarówno z paneli fotowoltaicznych, jak i z sieci elektrycznej czy agregatu prądotwórczego. Wydajna przetwornica o mocy ciągłej 4000W zapewnia stabilne zasilanie dla różnorodnych urządzeń, a maksymalna moc obsługiwana przez panele fotowoltaiczne wynosi do 5800W. Urządzenie jest zasilane napięciem 48 V, co zapewnia optymalną pracę systemu.</p>
<h3>Wbudowane Wi-Fi i wyświetlacz</h3>
<h3>Efektywne zarządzanie energią</h3>
<h3>Sprawność i bezpieczeństwo</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna:</h3>
<h4>INWERTOR/ŁADOWARKA Easy Solar-II GX 48/5000-70-50</h4>
<ul>
<li><strong>PowerControl i PowerAssist</strong>: Tak</li>
<li><strong>Przełącznik między obwodami</strong>: 50 A</li>
<li><strong>Maksymalny prąd wejściowy AC</strong>: 50 A</li>
<li><strong>Wyjście rezerwowe</strong>: 50 A</li>
</ul>
<h4>INWERTER</h4>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong>: 38 – 66 V</li>
<li><strong>Napięcie wyjściowe</strong>: 230 VAC ± 2 %</li>
<li><strong>Częstotliwość</strong>: 50 Hz ± 0,1 %</li>
<li><strong>Ciągła moc wyjściowa w 25 °C</strong>: 5000 VA / 4000 W</li>
<li><strong>Ciągła moc wyjściowa w 40 °C / 55 °C</strong>: 3700 W / 3000 W</li>
<li><strong>Maksymalna wprowadzana moc pozorna</strong>: 4400 W / 5000 VA</li>
<li><strong>Moc szczytowa</strong>: 9000 W</li>
<li><strong>Sprawność maksymalna</strong>: 96%</li>
<li><strong>Moc przy obciążeniu zerowym</strong>: 18 W</li>
<li><strong>Moc przy obciążeniu zerowym w trybie AES</strong>: 12 W</li>
<li><strong>Moc przy obciążeniu zerowym w trybie wyszukiwania</strong>: 2 W</li>
<h4>ŁADOWARKA</h4>
<li><strong>Wejście AC</strong>: Zakres napięcia wejściowego: 187-265 VAC</li>
<li><strong>Częstotliwość wejściowa</strong>: 45 – 65 Hz</li>
<li><strong>Napięcie ładowania w fazie absorpcji</strong>: 57,6 V</li>
<li><strong>Napięcie ładowania w fazie ładowania spoczynkowego</strong>: 55,2 V</li>
<li><strong>Tryb magazynowania</strong>: 52,8 V</li>
<li><strong>Maksymalny prąd ładowania akumulatora</strong>: 70 A</li>
<li><strong>Czujnik temperatury akumulatora</strong>: Tak</li>
<li><strong>Przekaźnik programowalny</strong>: Tak</li>
<li><strong>Ochrona</strong>: a &#8211; g</li>
<h4>STEROWNIK ŁADOWANIA ENERGIĄ SMARTSOLARNĄ</h4>
<li><strong>Model</strong>: MPPT 250/100-Tr</li>
<li><strong>Maksymalny prąd wyjściowy</strong>: 100 A</li>
<li><strong>Maksymalna moc PV</strong>: 5800 W</li>
<li><strong>Maksymalne napięcie jałowe instalacji PV</strong>: 250 V</li>
<li><strong>Sprawność maksymalna</strong>: 98%</li>
<li><strong>Zużycie własne</strong>: 20 mA</li>
<li><strong>Napięcie ładowania w fazie absorpcji, ustawienia domyślne</strong>: 57,6 V</li>
<li><strong>Napięcie ładowania w fazie ładowania spoczynkowego, ustawienia domyślne</strong>: 55,2 V</li>
<li><strong>Ochrona</strong>: a – e</li>
<li><strong>Interfejsy</strong>: BMS-Can, USB, Ethernet, VE.Direct, Wi-Fi</li>
<li><strong>Zdalne włączanie/wyłączanie</strong>: Tak</li>
<h4>DANE OGÓLNE</h4>
<li><strong>Zakres temperatury roboczej</strong>: -20 to +45 °C (chłodzenie wentylatorowe)</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji)</strong>: maks. 95 %</li>
<h4>OBUDOWA</h4>
<li><strong>Materiał i kolor</strong>: Aluminium (niebieski, RAL 5012)</li>
<li><strong>Klasa ochrony</strong>: IP 21</li>
<li><strong>Połączenie akumulatora</strong>: Sworznie M8</li>
<li><strong>Połączenie PV</strong>: Sworznie M6</li>
<li><strong>Połączenie 230 V AC</strong>: Zaciski śrubowe 13 mm² (6 AWG)</li>
<li><strong>Masa</strong>: 38,6 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 604 x 323 x 253 mm</li>