	<title>PSC123051085 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Phoenix Smart IP43 Charger 12/30 (1+1)</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/phoenix-smart-ip43-charger-12-30-11/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:21:36 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Ładowarka Victron Energy. Napięcie 12V. Prąd 30A. Ładowanie akumulatora hotelowego plus w komorze silnika. Zarządzana przez telefon.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Ładowarka <strong>Victron Energy Phoenix Smart IP43 12/30 (1+1)</strong> to nowoczesne urządzenie zaprojektowane z myślą o zaawansowanej obsłudze akumulatorów w systemach o napięciu 12V. Dzięki maksymalnemu prądowi ładowania wynoszącemu 30A, może efektywnie zasilać zarówno akumulatory hotelowe, jak i silnikowe. Sterowanie odbywa się w pełni zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki wbudowanej funkcji Bluetooth.</p>
<h3>Najważniejsze cechy:</h3>
<ul>
<li><strong>Ładowanie wielostrefowe (1+1)</strong>: Dzięki dwóm wyjściom ładowania, możliwe jest jednoczesne zasilanie dwóch akumulatorów, gdzie jedno z wyjść przeznaczone jest do ładowania akumulatora rozruchowego z ograniczonym prądem do 3A.</li>
</ul>
<h3>Adaptacyjny algorytm ładowania</h3>
<h3>Tryb BatterySafe i składowania</h3>
<h3>Programowalny algorytm</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna:</h3>
<li><strong>Parametry / Model</strong>: Phoenix Smart IP43 12V 30A (1+1)</li>
<li><strong>Napięcie wejściowe</strong>: 230 VAC (zakres: 210 – 250 V)</li>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego prądu stałego</strong>: 290 – 355 VDC</li>
<li><strong>Częstotliwość (Hz)</strong>: 45 – 65 Hz</li>
<li><strong>Współczynnik mocy</strong>: 0,7</li>
<li><strong>Drenaż prądu wstecznego</strong>: Brak zasilania AC: &lt; 0,1 mA</li>
<li><strong>Podłączone zasilanie AC i wyłączone zdalne sterowanie ładowarką</strong>: &lt; 6 mA</li>
<li><strong>Pobór mocy bez obciążenia</strong>: 1 W</li>
<li><strong>Sprawność</strong>: 94 %</li>
<li><strong>Napięcie ładowania – Absorpcja / Konserwacja / Składowanie</strong>:
<li>Normalne: 28,8 V / 27,6 V / 26,4 V</li>
<li>Wysokie: 29,4 V / 27,6 V / 26,4 V</li>
<li>Litowo-jonowe: 28,4 V / N/D / 27,0 V</li>
</li>
<li><strong>W pełni programowalny</strong>: Tak, z Bluetooth i/lub VE.Direct</li>
<li><strong>Ilość połączeń akumulatora</strong>: 2 (2 wyjście przez zacisk 2-biegunowy i maks. 3 A)</li>
<li><strong>Prąd ładowania akumulatora pokładowego</strong>: 30 A</li>
<li><strong>Tryb niskoprądowy</strong>: 15 A</li>
<li><strong>Kompensacja temperatury – Wartości domyślne</strong>: -16 mV/°C</li>
<li><strong>Prąd ładowania akumulatora rozruchowego</strong>: 3 A (tylko modele z wyjściem 1+1)</li>
<li><strong>Ochrona</strong>:
<li>Odwrotna polaryzacja akumulatora (bezpiecznik, użytkownik nie ma dostępu)</li>
<li>Zwarcie wyjścia</li>
<li>Przegrzanie</li>
</li>
<li><strong>Wilgotność (bez skraplania)</strong>: Maks. 95%</li>
<li><strong>Zdalne włączanie/wyłączanie</strong>: Tak (złącze 2-biegunowe)</li>
<li><strong>Przekaźnik (programowalny)</strong>: Dane znamionowe DC: 5 A aż do 28 VDC</li>
<li><strong>Bluetooth</strong>:
<li>Zasilanie: -4 dBm</li>
<li>Częstotliwość: 2402 – 2480 MHz</li>
<li><strong>Materiał i kolor</strong>: Aluminium (niebieski RAL 5012)</li>
<li><strong>Połączenie akumulatora</strong>: Zaciski śrubowe 16 mm² (AWG6)</li>
<li><strong>Stopień ochrony</strong>: IP43 (podzespoły elektroniczne), IP22 (obszar połączenia)</li>
<li><strong>Waga</strong>: 3,5 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 180 x 249 x 100 mm</li>