	<title>PSC125051095 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Phoenix Smart IP43 Charger 12/50 (1+1) 120/240V</title>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:21:45 +0000</pubDate>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Ładowarka <strong>Phoenix Smart IP43 12V 50A (1+1)</strong> to zaawansowane urządzenie do zarządzania ładowaniem akumulatorów, stworzone z myślą o właścicielach łodzi, kamperów i systemów złożonych z wielu banków akumulatorowych. Dzięki wbudowanemu <strong>mikroprocesorowi</strong> i adaptacyjnemu 5-stopniowemu algorytmowi, urządzenie automatycznie dostosowuje proces ładowania do bieżących potrzeb akumulatorów, co gwarantuje ich wydłużoną żywotność i optymalne działanie. <strong>Phoenix Smart</strong> oferuje dwa wyjścia ładowania (1+1), gdzie pierwsze wyjście zapewnia pełne 50 A dla głównego banku akumulatorów, a drugie, o prądzie 4 A, jest przeznaczone dla akumulatora rozruchowego.</p>
<h3>Efektywność i pełna automatyzacja pracy</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model:</strong> Phoenix Smart IP43 12/50 (1+1) Charger</li>
<li><strong>Napięcie wejściowe:</strong> 85 &#8211; 250VAC</li>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego prądu stałego:</strong> 90 – 375 VDC</li>
<li><strong>Częstotliwość:</strong> 45 – 65 Hz</li>
<li><strong>Współczynnik mocy:</strong> 1</li>
<li><strong>Odpływ prądu wstecznego (back current):</strong> &lt; 1 mA</li>
<li><strong>Pobór mocy bez obciążenia:</strong> 1 W</li>
<li><strong>Sprawność:</strong> 94%</li>
<li><strong>Napięcie ładowania – Absorpcja / Konserwacja / Składowanie:</strong>
<ul>
<li>Normalne: 14,4 V / 13,8 V / 13,2 V</li>
<li>Wysokie: 14,7 V / 13,8 V / 13,2 V</li>
<li>Litowo-jonowe: 14,2 V / N/D / 13,5 V</li>
</li>
<li><strong>W pełni programowalny:</strong> Tak, z Bluetooth i/lub VE.Direct</li>
<li><strong>Ustawienie maksymalnego prądu wejściowego:</strong> 3 – 10A</li>
<li><strong>Ilość połączeń akumulatora:</strong> 1+1 (drugie wyjście przez zacisk 2-biegunowy, 4A max)</li>
<li><strong>Ładowanie bieżącego akumulatora domowego:</strong> 50 A</li>
<li><strong>Kompensacja temperatury – Wartości domyślne:</strong> -16 mV/°C</li>
<li><strong>Prąd ładowania akumulatora rozruchowego:</strong> 4 A Max</li>
<li><strong>Zakres temperatury pracy:</strong> -20 do 60°C</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji):</strong> Maks. 95%</li>
<li><strong>Wymiary (SxWxG):</strong> 180 x 249 x 116 mm</li>
<li><strong>Waga:</strong> 2,7 kg</li>
<li><strong>Przyłącze DC:</strong> Zaciski skręcane</li>
<li><strong>Klasa ochrony:</strong> Elementy elektroniczne: IP43, Obszar przyłącza: IP22</li>
<li><strong>Waga:</strong> 3,5 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x głęb.):</strong> 180 x 249 x 100 mm</li>