	<title>PSC125053095 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Phoenix Smart IP43 Charger 12/50 (3) 120/240V</title>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:21:48 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Ładowarka Victron Energy. Napięcie 12V. Prąd 50A. Ładowanie 3 niezależnych akumulatorów. Zarządzana przez telefon.]]></description>
<h3>Nowoczesne rozwiązania dostosowane do każdego użytkownika</h3>
<p>Wysoka sprawność na poziomie <strong>94%</strong> oraz niski pobór mocy w stanie bez obciążenia (zaledwie 1 W) sprawiają, że ładowarka jest niezwykle energooszczędna. To rozwiązanie dedykowane dla użytkowników, którzy cenią sobie dbałość o zasoby energetyczne, a jednocześnie chcą mieć pełną kontrolę nad procesem ładowania. Zintegrowany <strong>tryb niskoprądowy</strong> pozwala ograniczyć prąd ładowania do <strong>25A</strong>, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku ładowania mniejszych akumulatorów.</p>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model:</strong> Phoenix Smart IP43 12V 50A (3) 120/240V</li>
<li><strong>Napięcie wejściowe:</strong> 230 VAC (zakres: 210 – 250 V)</li>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego prądu stałego:</strong> 90 – 375 VDC</li>
<li><strong>Częstotliwość:</strong> 45 – 65 Hz</li>
<li><strong>Współczynnik mocy:</strong> 1</li>
<li><strong>Drenaż prądu wstecznego:</strong> Brak zasilania AC: &lt; 0,1 mA</li>
<li><strong>Pobór prądu przy zasilaniu AC i wyłączonym zdalnym sterowaniu:</strong> &lt; 6 mA</li>
<li><strong>Pobór mocy bez obciążenia:</strong> 1 W</li>
<li><strong>Sprawność:</strong> 94%</li>
<li><strong>Napięcie ładowania – Absorpcja / Konserwacja / Składowanie:</strong>
<ul>
<li>Normalne: 14,4 V / 13,8 V / 13,2 V</li>
<li>Wysokie: 14,7 V / 13,8 V / 13,2 V</li>
<li>Litowo-jonowe: 14,2 V / N/D / 13,5 V</li>
</li>
<li><strong>W pełni programowalna:</strong> Tak, z Bluetooth i/lub VE.Direct</li>
<li><strong>Ilość połączeń akumulatora:</strong> 3</li>
<li><strong>Prąd ładowania akumulatora pokładowego:</strong> 50 A</li>
<li><strong>Tryb niskoprądowy:</strong> 25 A</li>
<li><strong>Kompensacja temperatury – Wartości domyślne:</strong> -16 mV/°C</li>
<li><strong>Prąd ładowania akumulatora rozruchowego:</strong> Nie</li>
<li><strong>Wilgotność (bez skraplania):</strong> Maks. 95%</li>
<li><strong>Zdalne włączanie/wyłączanie:</strong> Tak (złącze 2-biegunowe)</li>
<li><strong>Przekaźnik (programowalny):</strong> Dane znamionowe DC: 5 A aż do 28 VDC</li>
<li><strong>Bluetooth:</strong> Zasilanie: -4 dBm | Częstotliwość: 2402 – 2480 MHz</li>
<li><strong>Materiał i kolor:</strong> Aluminium (niebieski RAL 5012)</li>
<li><strong>Połączenie akumulatora:</strong> Zaciski śrubowe 16 mm² (AWG6)</li>
<li><strong>Stopień ochrony:</strong> IP43 (podzespoły elektroniczne), IP22 (obszar połączenia)</li>
<li><strong>Waga:</strong> 2,7 kg</li>
<li><strong>Wymiary:</strong> 180 x 249 x 116 mm</li>