	<title>QUA123020010 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Quattro 12/3000/120-50/50</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/quattro-12-3000-120-50-50__trashed/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 28 Oct 2025 18:34:41 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Victron Quattro 12V 3000VA z ładowarką 120A i funkcją PowerAssist. Obsługuje dwa wejścia AC, zapewnia szybki transfer UPS oraz wyjście pomocnicze. Idealne rozwiązanie do systemów PV, kamperów i instalacji off-grid.]]></description>
<h3><strong>Kluczowe funkcje Quattro 12/3000/120-50/50</strong></h3>
<h4><strong>Dwa niezależne wejścia prądu przemiennego</strong></h4>
<h4><strong>Szybki przełącznik rezerwy</strong></h4>
<h4><strong>PowerAssist – Optymalizacja mocy</strong></h4>
<h4><strong>Praca równoległa i split-phase</strong></h4>
<h4><strong>Zdalne monitorowanie i zarządzanie</strong></h4>
<h3><strong>Specyfikacja techniczna</strong></h3>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: Quattro 12/3000/120-50/50</li>
<li><strong>PowerControl / PowerAssist</strong>: Tak</li>
<li><strong>Wbudowany przełącznik transferowy</strong>: Tak</li>
</ul>
<h4><strong>Wejścia AC</strong></h4>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego</strong>: 187-265 VAC</li>
<li><strong>Częstotliwość wejściowa</strong>: 45 &#8211; 65 Hz</li>
<li><strong>Współczynnik mocy</strong>: 1</li>
<li><strong>Maksymalny prąd zasilania (A)</strong>: 2x 50</li>
<h4><strong>Inwerter</strong></h4>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego (V DC)</strong>: 9,5 – 17V</li>
<li><strong>Napięcie wyjściowe</strong>: 230VAC ± 2%</li>
<li><strong>Częstotliwość</strong>: 50Hz ± 0,1%</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C</strong>: 3000 VA</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C</strong>: 2400 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 40°C</strong>: 2200 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 65°C</strong>: 1700 W</li>
<li><strong>Moc szczytowa</strong>: 6000 W</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność</strong>: 93%</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu</strong>: 20 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie AES</strong>: 15 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie wyszukiwania</strong>: 8 W</li>
<h4><strong>Ładowarka</strong></h4>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;absorpcja&#8221;</strong>: 14,4 V</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;float&#8221;</strong>: 13,8 V</li>
<li><strong>Tryb magazynowania</strong>: 13,2 V</li>
<li><strong>Ładowanie akumulatora domowego</strong>: 120 A</li>
<li><strong>Ładowanie akumulatora rozruchowego</strong>: 4 A (tylko modele 12V i 24V)</li>
<li><strong>Czujnik temperatury akumulatora</strong>: Tak</li>
<h4><strong>Ogólne</strong></h4>
<li><strong>Wyjście pomocnicze</strong>: 25 A</li>
<li><strong>Przekaźnik programowalny</strong>: 3x</li>
<li><strong>Ochrona</strong>: a – g</li>
<li><strong>Port komunikacyjny ogólnego przeznaczenia</strong>: 2x</li>
<li><strong>Zdalne włączanie/wyłączanie</strong>: Tak</li>
<h4><strong>Cechy charakterystyczne</strong></h4>
<li><strong>Temperatura pracy</strong>: od -40 do +65°C</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji)</strong>: max. 95%</li>
<li><strong>Wysokość maksymalna</strong>: 3500 m</li>
<h4><strong>Inne</strong></h4>
<li><strong>Materiał i kolor</strong>: Aluminium, niebieski RAL 5012</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP 21</li>
<li><strong>Podłączenie akumulatora</strong>: Cztery śruby M8 (2 połączenia plus i 2 minus)</li>
<li><strong>Przyłącze 230 V AC</strong>: Zaciski śrubowe 13 mm² (6 AWG)</li>
<li><strong>Waga</strong>: 19 kg</li>
<li><strong>Wymiary</strong>: 362 x 258 x 218 mm</li>