	<title>QUA488024000 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>Quattro 48/8000/110-100/100</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/quattro-48-8000-110-100-100__trashed/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 28 Oct 2025 18:34:38 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Victron Quattro 48V 8000VA/110A – inwerter i ładowarka w jednym. Obsługa dwóch źródeł AC, PowerAssist, ultraszybki UPS oraz możliwość pracy równoległej i trójfazowej. Idealny do dużych systemów PV i ESS.]]></description>
<h3><strong>Najważniejsze cechy</strong></h3>
<ul>
</ul>
<h3><strong>Zastosowanie</strong></h3>
<h3><strong>Specyfikacja techniczna</strong></h3>
<li><strong>Model:</strong> Quattro 48/8000/110-100/100</li>
<li><strong>PowerControl / PowerAssist:</strong> Tak</li>
<li><strong>Wbudowany przełącznik transferowy:</strong> Tak</li>
<h3><strong>Wejścia AC (2x)</strong></h3>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego:</strong> 187-265 VAC</li>
<li><strong>Częstotliwość wejściowa:</strong> 45 &#8211; 65 Hz</li>
<li><strong>Współczynnik mocy:</strong> 1</li>
<li><strong>Maksymalny prąd zasilania:</strong> 2x 100 A</li>
<h3><strong>Inwerter</strong></h3>
<li><strong>Zakres napięcia wejściowego (DC):</strong> 38 – 66V</li>
<li><strong>Napięcie wyjściowe:</strong> 230VAC ± 2%</li>
<li><strong>Częstotliwość:</strong> 50 Hz ± 0,1%</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 25°C:</strong> 8000 VA / 6400 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 40°C:</strong> 5500 W</li>
<li><strong>Moc wyjściowa przy 65°C:</strong> 3600 W</li>
<li><strong>Moc szczytowa:</strong> 16000 W</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność:</strong> 96%</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu:</strong> 60 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie AES:</strong> 40 W</li>
<li><strong>Moc przy zerowym obciążeniu w trybie wyszukiwania:</strong> 15 W</li>
<h3><strong>Ładowarka</strong></h3>
<li><strong>Napięcie ładowania absorpcja:</strong> 57,6 V</li>
<li><strong>Napięcie ładowania float:</strong> 55,2 V</li>
<li><strong>Tryb magazynowania:</strong> 52,8 V</li>
<li><strong>Ładowanie akumulatora domowego:</strong> 110 A</li>
<li><strong>Ładowanie akumulatora rozruchowego:</strong> 4 A (tylko modele 12V i 24V)</li>
<li><strong>Czujnik temperatury akumulatora:</strong> Tak</li>
<h3><strong>Ogólne</strong></h3>
<li><strong>Wyjście pomocnicze:</strong> 50 A</li>
<li><strong>Programowalny przekaźnik:</strong> 3x</li>
<li><strong>Ochrona:</strong> a – g</li>
<li><strong>Port komunikacyjny ogólnego przeznaczenia:</strong> 2x</li>
<li><strong>Zdalne włączanie/wyłączanie:</strong> Tak</li>
<h3><strong>Cechy charakterystyczne</strong></h3>
<li><strong>Temperatura pracy:</strong> -40°C do +65°C</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji):</strong> Maks. 95%</li>
<li><strong>Wysokość maksymalna:</strong> 3500 m</li>
<h3><strong>Inne</strong></h3>
<li><strong>Materiał:</strong> Aluminium</li>
<li><strong>Kolor:</strong> Niebieski (RAL 5012)</li>
<li><strong>Kategoria ochrony:</strong> IP 21</li>
<li><strong>Podłączenie akumulatora:</strong> 4 śruby M8 (2 połączenia plus i 2 minus)</li>
<li><strong>Przyłącze 230 V AC:</strong> Śruby M6</li>
<li><strong>Waga:</strong> 41 kg</li>
<li><strong>Wymiary:</strong> 470 x 350 x 280 mm</li>