	<title>SCC010005000 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>BlueSolar PWM-Light 12/24V-5A</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/bluesolar-pwm-light-12-24v-5a/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 10:51:55 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Regulator ładowania przeznaczony do paneli słonecznych o łącznej mocy ok 100W. Napięcie pracy 12/24V system ładowania PWM.]]></description>
<p><strong>BlueSolar PWM-Light 12/24V-5A</strong> to kontroler ładowania oparty na technologii PWM (Pulse Width Modulation), który automatycznie rozpoznaje napięcie systemowe 12V lub 24V. Dzięki swojej konstrukcji doskonale sprawdza się w instalacjach fotowoltaicznych o małej mocy, gdzie niezawodność i prostota są kluczowe.</p>
<h3><strong>Specyfikacja techniczna – BlueSolar PWM-Light 12/24V-5A</strong></h3>
<h4><strong>Parametry elektryczne:</strong></h4>
<ul>
<li><strong>Model</strong>: BlueSolar PWM-Light 12/24V-5A</li>
<li><strong>Napięcie akumulatora</strong>: Automatyczne wykrywanie napięcia systemu – 12 V lub 24 V</li>
<li><strong>Prąd znamionowy ładowania</strong>: 5 A</li>
<li><strong>Maksymalne napięcie z paneli słonecznych</strong>: 28 V dla systemów 12 V / 55 V dla systemów 24 V</li>
<li><strong>Konsumpcja własna regulatora</strong>: poniżej 10 mA</li>
</ul>
<h4><strong>Zarządzanie obciążeniem:</strong></h4>
<li><strong>Wyjście z obciążenia</strong>:
<li>Możliwość sterowania ręcznego</li>
<li>Automatyczne odłączenie przy niskim napięciu</li>
</li>
<li><strong>Ochrona przed przeciążeniem</strong>:
<li>Wyłączenie po 60 s przy 130% obciążenia</li>
<li>Wyłączenie po 5 s przy 160% obciążenia</li>
<li>Natychmiastowe wyłączenie w przypadku zwarcia</li>
</li>
<h4><strong>Parametry ładowania baterii:</strong></h4>
<li><strong>Napięcie absorpcji</strong>: 14,2 V (12 V) / 28,4 V (24 V)</li>
<li><strong>Napięcie podtrzymania (float)</strong>: 13,8 V / 27,6 V</li>
<li><strong>Odłączenie obciążenia przy niskim napięciu</strong>: 11,2 V / 22,4 V</li>
<li><strong>Ponowne podłączenie (ręczne)</strong>: 12,6 V / 25,2 V</li>
<li><strong>Ponowne podłączenie (automatyczne)</strong>: 13,1 V / 26,2 V</li>
<h4><strong>Zabezpieczenia:</strong></h4>
<li>Odwrotna polaryzacja baterii (bezpiecznik)</li>
<li>Zwarcie na wyjściu</li>
<li>Przeciążenie i nadmierna temperatura</li>
<li>Wspólny biegun dodatni (uziemienie)</li>
<h4><strong>Warunki pracy:</strong></h4>
<li><strong>Zakres temperatury roboczej</strong>: -20°C do +50°C (pełne obciążenie)</li>
<li><strong>Wilgotność (bez kondensacji)</strong>: Maksymalnie 95%</li>
<h4><strong>Informacje fizyczne:</strong></h4>
<li><strong>Klasa ochrony</strong>: IP20</li>
<li><strong>Wielkość zacisków</strong>: 5 mm² / AWG10</li>
<li><strong>Waga</strong>: 0,15 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 70 x 133 x 33,5 mm</li>