	<title>SCC020030200 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>BlueSolar MPPT 100/30</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/bluesolar-mppt-100-30/</link>
					<comments>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/bluesolar-mppt-100-30/#respond</comments>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 28 Oct 2025 21:18:54 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Regulator Victron BlueSolar MPPT 100/30 zapewnia wysoką sprawność i obsługę instalacji PV do 440W. Napięcie wejściowe do 100V, prąd 30A. Kompaktowa konstrukcja, szybki montaż i niezawodność sprawiają, że to świetny wybór do systemów off-grid.]]></description>
										<content:encoded><![CDATA[<p>Regulator ładowania <strong>Victron Energy BlueSolar MPPT 100/30</strong> to niezwykle zaawansowane urządzenie, które zostało zaprojektowane z myślą o maksymalizacji wydajności systemów solarnych. Dzięki technologii <strong>MPPT (Maximum Power Point Tracking)</strong>, regulator precyzyjnie śledzi najefektywniejsze parametry pracy paneli słonecznych, co przekłada się na znacznie lepsze wykorzystanie energii w porównaniu do tradycyjnych regulatorów PWM. <strong>Napięcie wejściowe do 100 V</strong> pozwala na szeroką elastyczność w konfiguracji instalacji, umożliwiając wykorzystanie paneli o wyższych parametrach. Dzięki tej technologii, nawet w warunkach zmiennego nasłonecznienia, takich jak pochmurne dni lub półcień, BlueSolar MPPT utrzymuje wydajność na wysokim poziomie, zapewniając optymalne ładowanie akumulatorów.</p>
<h3>Inteligentne Algorytmy i Stabilność w Każdych Warunkach</h3>
<h3>Specyfikacja Techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Model:</strong> MPPT 100 | 30A</li>
<li><strong>Napięcie akumulatora (auto select):</strong> 12/24V</li>
<li><strong>Prąd znamionowy ładowania:</strong> 30 A</li>
<li><strong>Nominalna moc PV (12V):</strong> 440 W</li>
<li><strong>Nominalna moc PV (24V):</strong> 880 W</li>
<li><strong>Max. napięcie otwartego obwodu PV:</strong> 100 V</li>
<li><strong>Max. prąd zwarciowy PV:</strong> 35 A</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność:</strong> 98%</li>
<li><strong>Konsumpcja własna:</strong>
<ul>
<li>12V: 30 mA</li>
<li>24V: 20 mA</li>
</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;absorpcja&#8221;:</strong> Ustawienie domyślne: 14,4V / 28,8V (regulowane)</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;float&#8221;:</strong> Ustawienie domyślne: 13,8V / 27,6V (regulowane)</li>
<li><strong>Algorytm ładowania:</strong> Wielostopniowy adaptacyjny</li>
<li><strong>Kompensacja temperatury:</strong> -16 mV / °C lub -32 mV / °C</li>
<li><strong>Temperatura pracy:</strong> -30 do +60°C (pełna moc znamionowa do 40°C)</li>
<li><strong>Wilgotność:</strong> 95%, bez kondensacji</li>
<li><strong>Kolor:</strong> Niebieski (RAL 5012)</li>
<li><strong>Zaciski zasilania:</strong> 6 mm² / AWG10</li>
<li><strong>Kategoria ochrony:</strong> IP43 (elementy elektroniczne), IP22 (obszar przyłącza)</li>
<li><strong>Waga:</strong> 1,3 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.):</strong> 130 x 186 x 70 mm</li>