	<title>SCC110050210 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>SmartSolar MPPT 100/50</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/smartsolar-mppt-100-50/</link>
					<comments>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/smartsolar-mppt-100-50/#respond</comments>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:18:37 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Regulator ładowania Victron Energy SmartSolar MPPT 100/50 – zaawansowany układ MPPT, automatyczne napięcie 12V/24V, zdalne programowanie i monitorowanie przez Bluetooth.]]></description>
<h3>Wysokie Napięcie Wejściowe – Elastyczna Konfiguracja Systemu</h3>
<p>Regulator ten obsługuje napięcie wejściowe aż do <strong>100V</strong>, co pozwala na korzystanie z szerokiej gamy paneli fotowoltaicznych, w tym tych o wyższym napięciu. Ta elastyczność umożliwia łatwiejsze konfigurowanie systemów solarnych, które mogą działać w różnych warunkach oświetleniowych i przy zmieniających się wymaganiach energetycznych. Wykorzystując więcej paneli połączonych szeregowo, możesz zoptymalizować instalację i zwiększyć jej wydajność.</p>
<h3>Maksymalny Prąd Ładowania 50A – Idealne dla Średnich Systemów Solarnych</h3>
<p>Z maksymalnym prądem ładowania wynoszącym <strong>50A</strong>, <strong>SmartSolar MPPT 100/50</strong> jest doskonałym wyborem dla średniej wielkości instalacji fotowoltaicznych. Urządzenie zapewnia szybkie, ale bezpieczne ładowanie akumulatorów, dostosowując się do ich aktualnego stanu. W efekcie gwarantuje to stabilność systemu, przy jednoczesnym zachowaniu długowieczności baterii.</p>
<h3>Zaawansowane Algorytmy Ładowania – Efektywne Zarządzanie Energią</h3>
<h3>Algorytm Battery Life – Wydłużona Żywotność Akumulatorów</h3>
<h3>Trójstopniowy Proces Ładowania – Maksymalna Efektywność</h3>
<p><strong>SmartSolar MPPT 100/50</strong> optymalizuje ładowanie w trzech krokach:</p>
<ol>
</ol>
<h3>Monitorowanie i Sterowanie za Pomocą Bluetooth</h3>
<h3>Bezpieczeństwo i Niezawodność – Zabezpieczenia na Najwyższym Poziomie</h3>
<h3>Specyfikacja Techniczna</h3>
<ul>
<li><strong>Napięcie akumulatora</strong>: 12/24 V (automatyczny wybór)</li>
<li><strong>Prąd znamionowy ładowania</strong>: 50 A</li>
<li><strong>Nominalna moc PV</strong>:
<ul>
<li>12 V: 700 W</li>
<li>24 V: 1400 W</li>
</li>
<li><strong>Maksymalne napięcie otwartego obwodu PV</strong>: 100 V</li>
<li><strong>Maksymalny prąd zwarciowy PV</strong>: 60 A</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność</strong>: 98%</li>
<li><strong>Konsumpcja własna</strong>:
<li>12 V: 30 mA</li>
<li>24 V: 20 mA</li>
</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;absorpcja&#8221;</strong>: 14,4 V / 28,8 V (regulowane)</li>
<li><strong>Napięcie ładowania &#8222;float&#8221;</strong>: 13,8 V / 27,6 V (regulowane)</li>
<li><strong>Algorytm ładowania</strong>: Wielostopniowy adaptacyjny</li>
<li><strong>Ochrona</strong>:
<li>Odwrotna polaryzacja PV</li>
<li>Zwarcie na wyjściu</li>
<li>Nadmierna temperatura</li>
<li><strong>Temperatura pracy</strong>: od -30 do +60 °C (pełna moc znamionowa do 40 °C)</li>
<li><strong>Kompensacja temperatury</strong>: -16 mV / °C lub -32 mV / °C</li>
<li><strong>Wilgotność</strong>: 95%, bez kondensacji</li>
<h3>Inne</h3>
<li><strong>Kolor</strong>: Niebieski (RAL 5012)</li>
<li><strong>Zaciski zasilania</strong>: 16 mm² / AWG6</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>:
<li>IP43 (elementy elektroniczne)</li>
<li>IP22 (obszar przyłącza)</li>
<li><strong>Waga</strong>: 1,3 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 130 x 186 x 70 mm</li>