	<title>SCC125085411 &#8211; Sklep | Instalacje-Macko.pl</title>
<image>
	<item>
		<title>SmartSolar MPPT 250/85-Tr VE.Can</title>
		<link>https://sklep.instalacje-macko.pl/produkt/smartsolar-mppt-250-85-tr-ve-can/</link>
		<dc:creator><![CDATA[]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 29 Oct 2025 00:18:53 +0000</pubDate>
					<description><![CDATA[Victron SmartSolar 250V 85A z układem MPPT to regulator z obsługą Bluetooth i komunikacją CAN. Automatycznie rozpoznaje napięcia 12/24/48V. Zapewnia wydajne ładowanie także w cieniu, umożliwia zdalny nadzór i pełną kontrolę pracy instalacji.]]></description>
<h3>Wydajne zarządzanie energią w systemach fotowoltaicznych</h3>
<p>Regulator SmartSolar MPPT 250/85-Tr zapewnia <strong>maksymalne napięcie wejściowe do 250V</strong>, co umożliwia wykorzystanie paneli słonecznych o wyższym napięciu, bez konieczności dokonywania kosztownych modyfikacji w konfiguracji systemu. Dzięki temu produkt ten oferuje <strong>elastyczność</strong> i doskonałe możliwości rozbudowy zarówno dla użytkowników domowych, jak i dla bardziej zaawansowanych systemów komercyjnych.</p>
<h3>Szybkie i bezpieczne ładowanie akumulatorów</h3>
<p>Dzięki <strong>maksymalnemu prądowi ładowania na poziomie 85A</strong>, regulator SmartSolar jest idealnym wyborem dla średniej wielkości instalacji fotowoltaicznych. Zapewnia szybkie ładowanie akumulatorów, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo i długowieczność. Inteligentne algorytmy, w tym zaawansowana technologia <strong>MPPT (Maximum Power Point Tracking)</strong>, dostosowują prędkość i sposób ładowania, co przekłada się na <strong>optymalną pracę systemu</strong> w każdych warunkach, również w półcieniu czy w dni o zmniejszonym nasłonecznieniu.</p>
<h3>MPPT – Maksymalna moc z paneli słonecznych</h3>
<h3>Innowacyjny algorytm Battery Life</h3>
<h3>Trzystopniowy proces ładowania akumulatora</h3>
<ol>
</ol>
<h3>Inteligentna kompensacja temperatury</h3>
<h3>Bezpieczeństwo i ochrona systemu</h3>
<h3>Zdalne monitorowanie i kontrola – VE.Can oraz Bluetooth</h3>
<h3>Akcesoria opcjonalne dla większej funkcjonalności</h3>
<h3>Specyfikacja techniczna</h3>
<li><strong>Napięcie akumulatora</strong>: 12/24/48 V (Auto Select), 36 V (ręcznie)</li>
<li><strong>Prąd znamionowy ładowania</strong>: 85 A</li>
<li><strong>Nominalna moc PV</strong>:
<li>12 V: 1200 W</li>
<li>24 V: 2400 W</li>
<li>36 V: 3600 W</li>
<li>48 V: 4900 W</li>
</li>
<li><strong>Maksymalny prąd zwarciowy PV</strong>: 70 A (maks. 30 A na złącze MC4)</li>
<li><strong>Maksymalne napięcie otwartego obwodu PV</strong>: 250 V (w najzimniejszych warunkach), 245 V (maksimum rozruchu i pracy)</li>
<li><strong>Maksymalna wydajność</strong>: 99%</li>
<li><strong>Konsumpcja własna</strong>:
<li>Mniej niż 35 mA przy 12 V</li>
<li>Mniej niż 20 mA przy 48 V</li>
</li>
<li><strong>Napięcie ładowania „absorpcja”</strong>:
<li>Domyślnie: 14,4 / 28,8 / 43,2 / 57,6 V (regulacja za pomocą przełącznika obrotowego, wyświetlacza, VE.Direct lub Bluetooth)</li>
<li><strong>Napięcie ładowania „float”</strong>:
<li>Domyślnie: 13,8 / 27,6 / 41,4 / 55,2 V (regulacja za pomocą przełącznika obrotowego, wyświetlacza, VE.Direct lub Bluetooth)</li>
<li><strong>Wyrównanie napięcia ładowania</strong>:
<li>Domyślnie: 16,2 V / 32,4 V / 48,6 V / 64,8 V (możliwość regulacji)</li>
<li><strong>Kompensacja temperatury</strong>: -16 mV / -32 mV / -64 mV / °C</li>
<li><strong>Ochrona</strong>:
<li>Odwrotna polaryzacja PV</li>
<li>Zwarcie wyjścia</li>
<li>Nadmierna temperatura</li>
<li><strong>Temperatura pracy</strong>: od -30 do +60 °C (pełna moc znamionowa do 40 °C)</li>
<li><strong>Wilgotność</strong>: 95 %, bez kondensacji</li>
<li><strong>Maksymalna wysokość pracy</strong>: 5000 m (pełna moc znamionowa do 2000 m)</li>
<li><strong>Stan środowiska</strong>: Wewnątrz, bez klimatyzacji</li>
<li><strong>Stopień zanieczyszczenia</strong>: PD3</li>
<li><strong>Port komunikacji danych</strong>: VE.Direct lub Bluetooth</li>
<li><strong>Zdalne włączenie/wyłączenie</strong>: Tak (złącze 2-biegunowe)</li>
<li><strong>Programowalny przekaźnik</strong>:
<li>DPST</li>
<li>Parametry znamionowe AC: 240 VAC / 4 A</li>
<li>Parametry znamionowe DC: 4 A do 35 VDC, 1 A do 60 VDC</li>
<li><strong>Praca równoległa</strong>:
<h3>Instalacja i wymiary</h3>
<li><strong>Kolor</strong>: Niebieski (RAL 5012)</li>
<li><strong>Zaciski PV</strong>: 35 mm² / AWG2</li>
<li><strong>Zaciski akumulatora</strong>: 35 mm² / AWG2</li>
<li><strong>Kategoria ochrony</strong>: IP43 (elementy elektroniczne), IP22 (obszar przyłącza)</li>
<li><strong>Waga</strong>: 4,5 kg</li>
<li><strong>Wymiary (wys. x szer. x gł.)</strong>: 216 x 295 x 103 mm</li>